P0

Miestas, Svarbu

Naują gatvę artina prie realybės

Avatar

Martynas Vainorius
2018-06-27


Klaipėdos savivaldybė ketina pradėti 10 privačių žemės sklypų paėmimo visuomenės poreikiams procedūras, kad būtų galima suprojektuoti ir nutiesti naują gatvę teritorijoje tarp Tilžės gatvės, geležinkelio, Klemiškės gatvės ir Palangos plento.

Nauja C1 kategorijos gatvė sujungtų Klemiškės ir Tilžės gatves. Martyno Vainoriaus nuotr.

Ketvirtadienį vyksiančiam miesto Tarybos posėdžiui teikiamame sprendimo projekte rašoma, kad tokia gatvė yra numatyta ir dabar dar galiojančiajame Klaipėdos miesto bendrajame plane. Tokią gatvę numato ir pernai sausį patvirtintas minėtosios teritorijose detalusis planas. Pagal jį nauja C1 kategorijos gatvė sujungtų Klemiškės ir Tilžės gatves.

Tokiai gatvei reikia 40 m pločio žemės juostos, į kurią patenka 10 privačios žemės sklypų ar jų dalių.

Sprendimo projektą miesto Tarybos Finansų ir ekonomikos komitetui pristatinėdama Savivaldybės administracijos Žemėtvarkos skyriaus vedėja Raimonda Gružienė sakė, kad su tokiu sprendimu nereikėtų delsti, nes sklypų paskirtis gali būti pakeista iš žemės į infrastruktūros paskirtį. Taip jau nutiko su 4 iš 10 sklypų, kurių vertė dėl to išauga iki 2,5 karto.

“Pradėjus žemės paėmimo visuomenės reikmėms procedūrą, paskirties pakeitimo jau nebegalima atlikti”, – sakė R. Gružienė.

Dabar preliminariai skaičiuojama, kad už paimamus sklypus reikėtų sumokėti apie 152 tūkst. eurų. Visos procedūros dar papildomai kainuotų apie 4000 eurų.

Kartu akcentuojama, kad ši gatvė būtų reikalinga ir šioje teritorijoje numatytam statyti regioniniam stadionui. Tačiau dėl su šiuo objektu susijusių planų jau kyla politinė trintis.

Minėtasis komitetas pritarė tokiam siūlymui. Galutinį žodį dar turės tarti miesto Taryba.


Miesto straipsnių vidus

2018-06-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt