P0

Fotoreportažai, Miestas

Senoji mokykla virs senelių namais

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-06-28


Ketvirtadienį Klaipėdos savivaldybėje pasirašyta senyvo amžiaus žmonių globos namų projektavimo sutartis.

„Uostamiesčio projektas“ Melnragėje, vietoje Vaivos g. 23 buvusios ir tik su teismų pagalba iškeldintos agentūros “SOS vaikai” būstinės suprojektuos dviejų korpusų įstaigą. Vienas korpusas bus naujas, o projektuojant kitą bus atkurtas dar 1846 m. pastatytas ir sovietmečiu pristatant antrą aukštą subjaurotas mokyklos pastatas.

Parašus ant projektavimo sutarties padėjo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas ir UAB „Uostamiesčio projektas“ direktorė Snieguolė Stripinienė (dešinėje). Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas teigė, kad ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo principu rengtame konkurse dalyvavo šešios įmonės ir buvo net sunku pasirinkti.

“Projektavimo darbai truks 12 mėnesių, jie atsieis 111 tūkstančių. Pirmiausia bus rekonstruojamas senas pastatas, vėliau bus statomas priestatas. Abiejuose juose bus po 40 vietų. Rangos darbus tikimės pradėti 2019 metais”, – sakė S. Budinas.

Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė teigė, kad iki šiol tokių paslaugų poreikis yra nepatenkinamas – eilėje laukia apie šimtas žmonių.

“Tai bus gan brangus objektas, brangioje vietoje. Yra žmonės su dimensija, alshaimeriu, turi būti ir uždari kiemeliai, atskiri išėjimai, kiekvienas turi būti matomas. Dalis bus vienviečių kambarių, dalis dviviečių, nes ne visi nori gyventi po vieną. Turi būs tikrai gera vieta žmonėms, kad jie savo paskutines dienas galėtų leisti oriai”, – sakė A. Daujotienė.

Miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Jolanta Skrabulienė teigė, kad dėl to, jog iki šiol nepatenkinamas tokių paslaugų poreikis, dalis senyvo amžiaus klaipėdiečių yra priversti išvažiuoti į kitus rajonus ir tampa sunkiai bendrauti su artimaisiais.

Jai antrindamas S. Budinas teigė, kad įgyvendinus šį projektą Savivaldybei nebereikės pirkti paslaugų kituose miestuose, bus sukurtos naujos darbo vietos.

“Tikslas yra suprojektuoti taip, kad žmonės čia jaustųsi ne kaip įstaigoje, o būtų jauki aplinka. Bus toks nuosaikus modernumas”, – sakė architektas Algirdas Stripinis.

Pasak jo, komplekse bus ir koplytėlė, ir nedidelis amfiteatriukas.

Įėjimai į globos namus bus projektuojami gatvės ir vidaus takų lygyje, be bortelių ar slenksčių. Sklype šalia namų bus projektuojamos atviros žaliosios poilsio zonos. Automobilių stovėjimo vietos darbuotojams numatomos rytinėje sklypo dalyje, lankytojams – šiaurinėje, pietinėje ir vakarinėje sklypo pusėse palei esamas gatves.

Sklype šalia pagrindinių įėjimų į pastatą projektuojami pėsčiųjų takai, pritaikyti žmonių su negalia judėjimui.

Projektą be A. Stripinio dar rengia architektai Petras Džervus, Kristina Milvidaitė-Striškienė ir Tomas Vasilkevičius.


  2018-06-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt