P0

Miestas, Svarbu

Jau stato namelius benamiams (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-07-02


Dubysos gatvėje, už prekybos centro “Depo” esančiame sklype, jau darbuojasi bendrovės “Konsolė” statybininkai – čia įrenginėjami vadinamieji saugios nakvynės namai benamiams.

Sklype esantis požeminė slėptuvė išliks. Martyno Vainoriaus nuotr.

477 609 eurų vertės sutartis, apimanti ir projektavimo darbus, buvo pasirašyta dar pernai lapkritį. Pasak Savivaldybės administracijos Projektų valdymo poskyrio vyriausiosios specialistės Jurgitos Jasilionienės, statybų darbai turėtų būti baigti iki šių metų lapkričio.

Čia bus įrengti 21 konteineriniai moduliai. Iš jų 17 bus skirti nakvynėms, dviejuose dirbs nakvynės namų administracija, kituose dviejuose bus pagalbinės patalpos.

Pasak J. Jasilionienės, sutvarkant sklypo infrastruktūrą jame esanti slėptuvė buvo paliekama.

Anksčiau Savivaldybės atstovai buvo teigė, kad net kelerius metus vis buvo bandoma tokią nakvynės paslauga pirkti rinkoje, bet norinčiųjų ją teikti taip ir neatsirado. Tuomet nuspręsta saugios nakvynės namus įrengti statant modulius, kuriuose galėtų nakvoti apie pusšimtis žmonių.

Naujuose saugios nakvynės namuose benamiams bus galima ne tik pernakvoti, bet ir nusiprausti, išsiskalbti drabužius, žadama įrengti virtuvę. Erdvės bus pritaikytos neįgaliesiems.

Be “Konsolės” konkurse dėl nakvynės namų projektavimo ir statybos dar dalyvavo du dalyviai – “Apastata”, pasirašiusi jungtinės veiklos sutartį su UAB “Minestas”, (siūlė darbus atlikti už 477 950 eurų) ir “Kauno dujotiekio statyba” (paslaugas siūlė už 481 098 Eur).


  2018-07-02

  2 komentarai “Jau stato namelius benamiams”

  1. AvatarVytas (IP: 86.38.4.70)

   Sveiki. Esu susidomėjas šituo projektu ir norečiau jame dalyvauti ateityje.Tačiau nerandu jokių kontaktu, ar tiesiog nuo ko galėčiau pradėti ieškoti. Ar bus plėtojama savanoryste ir jei taip, gal kas turi naudingos informacijos?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt