P0

Švietimas

LCC byla neteko prasmės

Avatar

Martynas Vainorius
2018-07-11


LCC tarptautinio universiteto atstovai, padavę į teismą Studijų kokybės vertinimo centrą dėl jo sprendimo neakredituoti šios įstaigos vykdomų studijų, ir patys sutiko, kad po Konstitucinio Teismo išaiškinimo ši byla nebeteko prasmės.

Šią bylą nagrinėjęs Vilniaus apygardos administracinis teismas konstatavo, kad Konstituciniam Teismui išnagrinėjus konstitucinę bylą LCC pateiktas prašymas įvertinti atitinkamus Studijų kokybės vertinimo centro bei švietimo ir mokslo ministrės įsakymus prarado savo prasmę ir nėra nei teisinio, nei faktinio pagrindo jį tenkinti.

Švietimo vidus

Žinia, iš pradžių visų LCC dėstomų kursų studijų programos buvo akredituotos su ribojimais. Tai reiškė, kad universitetas nebebūtų galėjęs priimti naujų studentų, o jo veikla būtų paralyžiuota. Tačiau visuomenėje kilus didžiuliam pasipiktinimui dėl tokio sprendimo balandžio 19 d. Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė atnaujintą informaciją – visos LCC programos buvo akredituotos ir naujų studentų priėmimui jokių kliūčių nebeliko.

Galiausiai birželio viduryje Konstitucinis Teismas, išnagrinėjęs grupės Seimo narių kreipimąsi, paskelbė, kad sausį priimtos Mokslo ir studijų įstatymo nuostatos, kuriomis buvo įtvirtinti nauji studijų krypčių akreditavimo terminai, prieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui – konstituciniams teisinės valstybės atsakingo valdymo principams.


2018-07-11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt