P0

Politika, Svarbu

Meras atvesdins administracijos direktorių? (2)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-07-17


Antradienį turėjęs vykti miesto Tarybos Kontrolės komiteto posėdis praktiškai baigėsi šnipštu, nes iki galo nebuvo apsvarstytas nė vienas klausimas.

Vytautas Grubliauskas sulauks prašymo užtikrinti, kad jo į Savivaldybės administracijos direktoriaus postą deleguotas Saulius Budinas sudalyvautų miesto Tarybos Kontrolės komiteto posėdyje. Martyno Vainoriaus nuotr.

Tokia situacija susiklostė, nes nors ir buvo kviestas, posėdyje nepasirodė Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas, negalėjo dalyvauti kiti jo pavaldiniai ar klausimų svarstymą administracija tiesiog prašė atidėti. Tad komitetas bendru sutarimu kreipėsi į merą, kad šis įpareigotų S. Budiną dalyvauti kitą savaitę turinčiame vykti posėdyje. Komitetas S. Budiną kvietėsi, kad šis išdėstytų savo poziciją dėl auditorių atlikto Savivaldybės kontroliuojamų bendrovių transporto priemonių panaudojimo patikrinimo.

“Yra galimybė dėl kai kurių įmonių kreiptis ir į teisėsaugos institucijas. Buvo nuspręsta išklausyti direktorių ir be jo spendimai negali būti priimti. Tai dar kartą pademonstruoja Savivaldybės požiūrį į svarstomą klausimą”, – sakė komiteto narė Aldona Staponkienė.

“Kai nagrinėjami aštrūs klausimai, nepatogūs valdančiajai daugumai, neateina. Jei neateina Savivaldybės administracijos direktorius komiteto kvietimu, tai turi atsakyti Taryboje. Reikėtų kreiptis ir į Etikos komisiją, nes priešingu atveju būsime kaip komediantai. Arba kreipkimės į merą, kad atvesdintų Budiną, arba įvyktų komiteto susitikimas su juo”, – sako ruožtu teigė Nina Puteikienė.

Visgi Etikos komisijai pirmininkaujanti A. Staponkienė akcentavo, kad ji svarsto tik miesto Tarybos narius, o ne Savivaldybės administracijos darbuotojus.

Tad komitetas bendru sutarimu nutarė kreiptis į merą, kad šis duotų atitinkamą pavedimą S. Budinui.

Antradienį komitetui nepavyko išnagrinėti ir biudžeto lėšų, skirtų prioritetinių sporto šakų didelio sportinio meistriškumo klubų finansavimui, skyrimo, panaudojimo ataskaitos, nes buvo išvykusi savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė. Klausimai dėl naujojo Klaipėdos ženklo ir Šimtmečio mokyklos projekto pabrangimo buvo atidėti Savivaldybės administracijos iniciatyva.

O į visus Dangės krantinių ir skvero rekonstrukcijos projekto keliamus klausimus negalėjo atsakyti į komitetą deleguotas Investicijų ir ekonomikos departamento vyresnysis patarėjas Vytautas Kovaitis.

“Nieko negalime nagrinėti. Ateina arba žmogus, negalintis atsakyti, arba iš viso niekas neateina. Tai rodo Savivaldybės administracijos požiūrį”, – piktinosi A. Staponkienė.


2018-07-17

2 komentarai “Meras atvesdins administracijos direktorių?”

  1. O gal laikas išeiti abiems? Išsivedant ir visus kitus šios smėlio dėžės bendražaidėjus. Jūsų išėjimas iš politikos, liberalai, gerokai gerokai vėluoja…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt