P0

Nuomonės

Dėl titovų kaltę turėtų jausti ir politikai (5)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-07-23


Kuo panašūs du klaipėdiečiai – šią savaitę visoje šalyje išgarsėjęs, tačiau iki šiol niekam, išskyrus keliasdešimt uostamiesčio gyventojų, nežinomas neva politikas, Klaipėdos miesto Tarybos narys Vaičeslav Titov, ir prieš kelias savaites visuose TV ekranuose prašmėžavęs “Maximos” apsaugininko žudikas Maksim Orlovskij?

Jie, nors patys ir nebepamena SSSR laikų, formavosi savo tėvų sukurtame nostalgiškame, iškreipto vaizdo “senos – geros” pasakos burbule, pagražintame Rusijos televizijų propagandinės produkcijos ir, neatmestina, rusakalbėse mokyklose mokytojų dėstomos istorijos. Martyno Vainoriaus nuotr.

Jie panašūs ne tik savo amžiumi, ne tik tuo, kad abu gyvena Klaipėdoje, yra Lietuvos piliečiai, bet pirmiausia tuo, jog, būdami jauni žmonės, kurių pasaulėžiūra formavosi jau atkurtos Lietuvos nepriklausomybės laikais, nekenčia šalies, kurioje gimė ir kurioje gyvena, niekina jos žmones, jos istoriją ir jos vertybes.

Jie, nors patys ir nebepamena SSSR laikų, formavosi savo tėvų sukurtame nostalgiškame, iškreipto vaizdo “senos – geros” pasakos burbule, pagražintame Rusijos televizijų propagandinės produkcijos ir, neatmestina, rusakalbėse mokyklose mokytojų dėstomos istorijos.

Tačiau ar dėl to kalti tik jie patys, ar tame nėra ir mūsų, Lietuvos, politikų – visų – tiek dešiniųjų, tiek kairiųjų – kaltės?

Ar nėra jų kaltės dėl to, jog 28-tais nepriklausomybės metais rusakalbiai vis dar tebemokomi valstybinėse mokyklose rusų kalba, užuot palaipsniui ne tik mažinus jų skaičių, bet ir atsisakius iš biudžeto finansuoti tokias mokyklas?

Kodėl rusakalbiai, gyvenantys Didžiojoje Britanijoje ar JAV, veda savo vaikus į anglakalbes mokyklas ir noriai integruojasi į anglakalbių bendruomenes, o Lietuvoje apie tai bijoma net prasižioti?!

Jau paskelbta, kad Latvijoje nuo 2022-ųjų metų visose mokyklose bus mokoma tik latvių kalba, deja, Lietuvoje iki šiol šio klausimo viešai net nekėlė ir nesvarstė nė viena politinė partija!

Tai, subjektyviu pastebėjimu, yra tik viena iš daugelio netinkamos kitataučių integracijos politikos pavyzdžių. Politikos, kurios apskritai Lietuvoje nėra ir, deja, niekada nebuvo.

Tad ar verta stebėtis, jog Europos Sąjungos miesto – Klaipėdos – tarybos narys lietuviškai kalba blogiau už mėnesio vasaros lietuvių kalbos kursų klausytoją iš Argentinos, o praktiškai Lietuvos valstybės bendraamžis žudikas ilgisi žaliųjų žmogeliukų ir, vedamas į kalėjimą, žurnalistams pagrasina: “Kai rusai ateis, visus jus pakabins“?

Tokie, kaip titovai ir orlovskiai, deja, jau yra prarasti Lietuvos piliečiai, jų jau Lietuva niekada nebesusigrąžins.

Tačiau kiek dar Lietuvos piliečių prarasime iš tų vaikų, kuriuos rusakalbiai mokytojai ir jų tėvai pulkais veda gegužės 9-ąją į karių kapines, pasakodami jiems pasakėles iš rūsio apie geruosius išvaduotojus, kurie už keliasdešimt kilometrų nuo Klaipėdos “didvyriškai” žagino bei žudė nekaltas moteris ir paaugles mergaites?

Tad gal dar verta dėl jų, šių Lietuvos vaikų, pasistengti, pabandant juos iš iškreiptos veidrodžių karalystės sugrąžinti į realybę?

 


  2018-07-23

  5 komentarai “Dėl titovų kaltę turėtų jausti ir politikai”

  1. Nesu logikos didžioji specialistė, bet tiek žinau, kad tarp dviejų sakinių turi būti lygybės ženklas. Paėmiau iš to pačio Palmiros teksto du sakinius. “Tokie, kaip titovai ir orlovskiai, deja, jau yra prarasti Lietuvos piliečiai, jų jau Lietuva niekada nebesusigrąžins:, “Tad gal dar verta dėl jų, šių Lietuvos vaikų, pasistengti, pabandant juos iš iškreiptos veidrodžių karalystės sugrąžinti į realybę?” Kas ir kodėl spjauna į logiką? tas ,kuris dirba neaiškioms struktūroms, bet ne Lietuvai ir jos piliečiams. Jau vieną kartą rašiau, kad Lietuvai nėra pavojus Viačiaslav, nes jis permatomas kaip stiklas, pavojus yra Palmira, jos pasisakymai, kurie sukelia daug minčių, jog ši moteriškė dirba neaiškioms tarnyboms, todėl vienam sakinyje teigia, kad titovų Lietuva niekada nesusigrąžins, o kitame jau klausia, gal reikia pasistengti sugrąžinti iš iškreiptos veidrodžių karalystės.

   • Prieš tai dar paskaitykit ilgąjį sakinį, Virginija, gal tada logika atsistatys? . 🙂 Bet ačiū, kada esate ištikima “Atviros Klaipėdos” skaitytoja 🙂 O dėl kaltinimų dirbant “neaiškioms tarnyboms” prašyčiau, poniute, ateity susilaikyti – nebent esate labai turtinga ir trokštate susimokėti teisme už šmeižtą?

   • ach kaip demokratiška!Tik kažkas pamėgino pasakyti spėliojimą – jau grasinimas?Tikrai kad esant tokiems požiūriams Atviros Klaipėdos portalas gausės skaitytojais:DDD.Galės skaityti vien konservatorių, liberalų ir socdemų partijos nariai.Kurie gerai žino ką kas gali sakyti ar rašyti

  2. Kokia atvira tiesa! Seniai apie tai mąstau, ir nesuprantu, kokioms jėgoms naudinga Lietuvoje augintis galimai ateityje priešiškus lietuvių tautai vaikus? Kodėl net Lenkijos lietuviškam krašte nelieka lietuvių mokyklų, o pas mus rusams darželiai ir mokyklos bujoja? Kodėl nuo mažens jie programuojami būti kitokie?

   • Ką jūs čia svaigstate..Tik senių beretiniu ir va tokiu kaip str.autorė ir jūsų ,,Lietuve” smegenyse tie jaunos kartos ruseliai ar vietiniai mūsų rusai yra ,,priešiški lietuvių tautai”(su išimtimis, žinoma..).Gyvenate savo siaurame žirnio dydžio popieriniame pasaulėlyje prikimštame landzberginės demagogijos bei pesimizmo, tulžies, priešų ieškojimo-raganų gaudymo ir lendate į viešumą su siauraprotiškais dėstymais.Tiek rusai, tiek lietuviai Klaipėdoje gyvena(no) tuose pačiuose daugiaukščiuose, vaikai auga kartu, bendrauja kaimyniškai ir švenčia, ir liūdi kartu..Dabar net iš Anglijos, Airijos parvažiavęs jaunimas renkasi į susitikimą su kiemo draugais šeimomis, nežiūrėdami kas rusas kas lietuvis, kaip kas šneka – lietuviškai ar rusiškai.Prieš tai susiskambinę ir pasireguliavę atostogas kad kuo gausiau suvažiuotų.. Niekas iš jų nešneka blogai apie savo Tėvynę ir nesiruošia diversijomis ar Putino atėjimui.O jūs vis norite atvaizduoti viską kitaip.Nes esat bjaurūs seniai…Eikit į kaimą vištas augint čia melų neskleidę.Bent bus kažkokia nauda.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt