P0

Mums rašo

Socialiniai darbuotojai grasina streiku (1)

Atvira Klaipėda

Roma Martinkevičienė, Šeimos ir vaiko gerovės centro profesinės sąjungos "Solidarumas" pirmininkė
2018-07-27


Peržvelgus Savivaldybės pranešimą spaudai ir liepos 25 d. pateiktas išvadas dėl biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimų, rekomendacijas visiems socialiniams darbuotojams taikyti ne mažesnį kaip 4,3 pareiginės algos pastoviosios dalies dydžio koeficientą, t. y., 569 eurus, neatskaičius mokesčių, yra menkavertis, negerbtinas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Šiuo metu Trišalė taryba derasi dėl MMA padidinimo iki 450 eurų, o tai reiškia, kad socialiniams darbuotojams Savivaldybės rekomenduojamas atlyginimas – minimumas.

Socialinio teisingumo nėra net darbuotojams, dirbantiems vienoje įstaigoje, valstybės finansuojamų darbuotojų ir savivaldybės finansuojamų darbuotojų algų skirtumas siekia apie 200 eurų.

Dėl visų šių priežasčių pareiškiame, kad socialiniai darbuotojai nebesitaikstys su dešimtmečiu besitęsiančia padėtimi, Savivaldybės požiūriu į socialinius darbuotojus ir rugsėjo mėnesį bus skelbiamas streikas.

Neatmetame galimybės vienytis su kitomis įstaigomis ir kreiptis į teismą dėl eilę pažeidimų socialinių paslaugų darbuotojų atžvilgiu, šiuo klausimu konsultuojamasi su teisininkais.

Reikalaujame suvienodinti savivaldybių ir valstybei pavaldžių darbuotojų koeficientus, didinti socialinių darbuotojų, socialinių darbuotojų padėjėjų atlyginimus. Reikalaujame užtikrinti orų ir pragyvenimą užtikrinantį atlygį. Reikalausime atsistatydinimo iš užimamų pareigų mero V. Grubliausko, S. Budino, J.Simonavičiūtės.

Nuo 2008 metų Klaipėdos miesto socialiniai darbuotojai prašo didesnių algų. Buvo rengiamos akcijos, į darbą socialiniai darbuotojai ėjo apsirengę juodai, segėdami juodas juosteles. Taip buvo mėginama atkreipti visuomenės, o ypač politikų dėmesį į apverktiną socialinių darbuotojų būklę – mažus atlyginimus, pavojingas darbo sąlygas, didelius darbo krūvius.

2017 m. metų pabaigoje, 2018 m. pradžioje vėl piketavome, gavome palaikymą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, komitetų, institucijų, visuomenininkų, profsąjungų, Seimo narių, kitų miestų socialinių darbuotojų ir kt.

Ministerija Klaipėdos miesto savivaldybę ragino kelti algas socialiniams darbuotojams, nes jos mažiausios tarp didžiausių miestų, tačiau Savivaldybės „numestas kaulas“ –  15 proc. 8 proc. skirti pastoviajai daliai, 7 proc. –  kintamajai yra niekinis, kuomet kitų miestų savivaldybės socialiniams darbuotojams algas padidino iki 40 proc.


  2018-07-27

  Vienas komentaras apie “Socialiniai darbuotojai grasina streiku”

  1. AvatarJanina (IP: 195.182.79.146)

   Pasvalyje ne ką geriau

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt