P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Mieste – rajono sąvartynas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-03


Socialinio tinklo “Facebook” paskyroje “Klaipėda, aš su tavimi” pasidalintas filmukas apie Klaipėdoje, Liepų gatvėje esančioje teritorijoje kaupiamas atliekas sulaukė didžiulio ažiotažo. Reaguodami į tai, tyrimus pradėjo ir aplinkosaugininkai, ir Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios tvarkos skyrius.

Šioje teritorijoje įsikūrusi atliekų tvarkymo bendrovė “Ekonovus” apie ketinimus uostamiestyje rūšiuoti Klaipėdos rajono atliekas buvo paskelbusi dar balandį. Pasak Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto agentūros vedėjo Romualdo Dužino, įmonei taršos leidimas veiklai šioje teritorijoje buvo išduotas 2010 metais, vėliau koreguotas 2011-2012 metais.

“2014 metais jie irgi norėjo koreguoti leidimą, tačiau nepavyko to padaryti. Jau buvome toje teritorijoje, tyrimas pradėtas. Patikrinimo aktas turi būti surašytas per 20 dienų. Reikės ir svorius nustatyti, ir apmatavimus daryti, aiškintis, ar atliekos neatvežtos iš ten, iš kur negalėjo būti vežamos”, – sakė R. Dužinas.

Savo tyrimą atliks ir Klaipėdos savivaldybės administracija, patvirtino Administracinės veiklos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis.

Su “Econovus” Klaipėdos regiono vadove Dovile Bytautiene susisiekti nepavyko – jos kolegos sakė, kad tik ji gali pakomentuoti situaciją, tačiau penktadienį yra išvykusi į laidotuves, tad yra nepasiekiama.

VšĮ “Gargždų švara” vadovas Rimantas Martinkus teigė, kad “Ekonovus”, vežanti atliekas Klaipėdos rajone, turi užtikrinti pilną jų sutvarkymą, taip pat ir rūšiavimą. Kur ir kaip ji tai daro, yra bendrovės atsakomybė.

“Kiek žinau, visoje Lietuvoje yra problemų dėl atliekų rūšiavimo, nes pakuočių organizacijos neatsiskaito su vežėjais. Galbūt ir čia taip yra dėl to”, – sakė R. Martinkus.


  2018-08-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt