P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Prokurorai krėtė V. Titovo butą ir darbovietę

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-08-03


Nors pagal pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl mirusiojo atminimo paniekinimo įtarimai  Klaipėdos miesto Tarybos nariui Viačeslavui Titovui dar nėra pareikšti, ketvirtadienį pareigūnai jo gyvenamojoje vietoje bei darbovietėje atliko kratas.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tai “Atvirai Klaipėdai” patvirtino tyrimą atliekantis Klaipėdos apylinkės prokuroras Simonas Genys.

“Ne, Titovas dar neapklaustas, jam įtarimai dar nepareikšti, tai nėra pirmo būtinumo reikalas”, – sakė prokuroras.

Jo teigimu, kratų metu paimti 7 “ar gal ir daugiau” informaciniai technologiniai įrenginiai, kurie penktadienį perduoti ištirti ekspertams. Kokie konkrečiai tai įrenginiai, prokuroras patikslinti nenorėjo, paminėjo tik USB jungtis.

S. Genys viliasi, kad jų duomenys bus naudingi tyrimui. Kartu jis pabrėžė, kad tyrimas yra ir bus atliekamas griežtai laikantis teisės doktrinos, į politinius dalykus bei niuansus esą jokio dėmesio kreipiama nebus.

Paklaustas, kaip ilgai tyrimas gali užtrukti, prokuroras sakė kol kas to prognozuoti negalįs.

“Šią akimirką tikrai tiksliai to negalėčiau pasakyti, tai susiję su objektų tyrimu. Gali būti visko – ir greitai, ir nelabai greitai”, – aptakiai komentavo S. Genys.

INFORMACIJA

Generalinė prokuratūra sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 313 straipsnio 2 dalį – mirusiojo atminimo paniekinimas priėmė liepos 23 d. ir jį atlikti pavedė Klaipėdos apygardos prokuratūrai. Sprendimas priimtas po to, kai į prokuratūrą su pareiškimu kreipėsi žurnalistas Andrius Tapinas dėl šių metų liepos 18 dieną Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nario V. Titovo diskusijoje dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko – Vanago atminimo įamžinimo viešo pareiškimo, jog A. Ramanausko iniciatyva buvo nužudyti 8000 nekaltų piliečių ir vaikų bei dėl V. Titovo nepagarbių pasisakymų apie partizanų vadą socialiniuose tinkluose.

Miesto taryba savo ruožtu prieš Rusų sąjungai priklausantį V. Titovą  yra pradėjusi apkaltos procesą. 


  2018-08-03

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt