P0

Fotoreportažai, Svarbu, Uostas ir jūra

Klaipėdiečiai traukė į švyturį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-18


Šeštadienį, minint Pasaulinę švyturių dieną, nuo 11 val. duris lankytojams atvėrė Klaipėdos švyturys, esantis Burių g. 9. Tad proga jis pasipuošė ir didele trispalve.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Tai bene vienintelis kartas metuose, kai visuomenė šiame švyturyje gali pažvelgti į Baltijos jūrą, Kuršių neriją ir marias iš 40 metrų aukščio. Panorusių tai padaryti netrūko jau nuo pat vienuoliktos valandos. Kai kurie klaipėdiečiai daugiau nei 190 laiptų įveikė ir nešdami ant rankų savo mažąsias atžalas.

Šiame tarptautiniame renginyje pernai dalyvavo 453 švyturiai, esantys 47-iose valstybėse. Renginio tikslas – informuoti visuomenę apie švyturius, atkreipti dėmesį į jų išsaugojimą, jūrinės kultūros sklaidą. Šventė kildinama iš JAV Kongreso 1789 m. priimto įstatymo „Dėl švyturių priežiūros ir išlaikymo“, kurį pasirašė pirmasis JAV Prezidentas Džordžas Vašingtonas.

Šventę Klaipėdoje inicijavo žinomas švyturių tyrinėtojas (farologas) Aidas Jurkštas, pats prie švyturio pasitinkantis lankytojus. Čia galima įsigyti ir jo parašytų knygų apie švyturius.

Uosto vidus kompas

Klaipėdos švyturys buvo vienas pirmųjų šiaurės rytų Baltijos jūros pakrantėje, kai kuriais duomenimis, pastatytas ir įžiebtas 1796 m. rugsėjo 1 d. Senesni už jį buvo buvo tik Dancigo ir Travemiundės švyturiai.

1819 m. švyturys buvo paaukštintas, jame įrengta nauja žibintų sistema. Iš šio švyturio autentiška teišliko tik 4 m cokolinė dalis, nes jis per Antrąjį pasaulinį karą buvo visiškai sugriautas. 1950 m. atstatytas.

Dabar švyturys yra 44 m aukščio. Jo signalas matomas už 33 kilometrų.


2018-08-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt