P0

Regionas, Svarbu

Slengiai bandys prisijungti prie Klaipėdos

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-20


Pirmadienį Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui bus įteiktas prašymas įregistruoti iniciatyvinę grupę ir išduoti jai lapus rinkti parašus dėl Slengių kaimo prijungimo prie Klaipėdos miesto.

Pasak iniciatyvinės grupės atstovų, jau elektroniniais laiškais apklausta apie 14 proc. Slengių gyventojų ir 80 proc. jų pasisako už prisijungimą prie Klaipėdos. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak tokios iniciatyvos ėmusio slengiškio Rimanto Tamušausko, iš viso šią grupę sudaro 13 žmonių.

“Pagal įstatymą vienas kelias, kad Vyriausybė pradėtų procedūras dėl savivaldybių ribų keitimo, reikia, kad tokį norą išreikštų bent 10 procentų vietovėje registruotų žmonių. Per paskutinius rinkimus Slengiuose buvo registruota apie 850 žmonių. Tad mūsų atveju reikėtų apie 85 žmonių parašų. Mes jau dabar vien elektroniniais laiškais apklausėme daugiau nei 14 procentų ir apie 80 procentų jų yra už prisijungimą prie Klaipėdos”, – sakė R. Tamušauskas.

Anot jo, parašų rinkimo lapai turėtų būti išduoti per 10 dienų. O pačiam parašų rinkimui yra skirtas mėnuo. Jei surenkamas reikiamas parašų skaičius, procedūra persikelia į Vyriausybę, kuri turėtų inicijuoti oficialią gyventojų apklausą, klausti rajono ir Klaipėdos miesto tarybų nuomonės. Galutinį sprendimą turėtų priimti Seimas.

“Motyvų, kodėl būtų geriau Klaipėdos mieste, yra įvairiausių. Aš asmeniškai visada jaučiausi esąs klaipėdietis. Čia esame visiškame rajono nuošalyje”, – sakė R. Tamušauskas.

Žinia, Klaipėdos miesto taryba jau yra kreipusis į Vyriausybę, kad prie Klaipėdos būtų prijungtas vadinamasis Kalotės-Purmalių-Žaliojo Slėnio trikampis. Pasak R. Tamušausko, pokalbių metu Klaipėdos vadovai buvo teigę, kad jiems yra svarbiausia žmonių valia.


  2018-08-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt