P0

Mums rašo

Taika bet kokiomis sąlygomis yra kapituliacija

Atvira Klaipėda

Arūnas Marčauskas
2018-08-20


Rugpjūčio 6 d. buvo paviešintas oficialus partijos „Rusų aljansas“ pareiškimas, kuriame skelbiamas jų atsisakymas dalyvauti A. Ramanausko-Vanago atminimą išniekinusio Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos nario Viačeslavo Titovo („Lietuvos rusų sąjunga“) apkaltoje.

Priminsiu, kad Rusų aljansas priklauso Klaipėdą valdančiai koalicijai, kurioje lemiamą balsą turi liberalai.

Minimo aljanso atstovė Tatjana Fedotova buvo išrinkta ir į liepos 26 d. Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sudarytą V. Titovo apkaltos komisiją, kuriai vadovauja vicemeras liberalas Artūras Šulcas. Ši komisija buvo susirinkusi jau du kartus. Abiejuose posėdžiuose nedalyvavo tik socialdemokratė Lilija Petraitienė.

Lemiamas komisijos posėdis – rugpjūčio 24 dieną. Jo metu bus rašoma galutinė išvada. Nors kiek mąstančiam žmogui kyla klausimas dėl Rusų aljanso nuoseklumo. Jei aljansas oficialiai atsisakė dalyvauti V. Titovo apkaltoje, tai kodėl jo atstovė Tatjana Fedotova iki šiol dalyvauja apkaltos komisijos veikloje? Ką ji ten veikia? Kokias stebėjimo funkcijas vykdo? O gal – nedalyvauja, kaip kad ir socdemė L. Petraitienė, bet komisijos pirmininkas A. Šulcas apie tai visuomenės neinformuoja? Ir taip toliau, ir panašiai – klausimų begalės.

Na, bet taip tikrai galima nusiristi į idiotiškiausių sąmokslo teorijų duobę. Ir tikrai į ją nesiristume, jei Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, inicijavęs V. Titovo apkaltą, būtų viešai pakomentavęs ir įvertinęs teksto pradžioje minėtą Rusų aljanso pareiškimą. Jei apkaltos komisijos pirmininkas A. Šulcas būtų paaiškinęs, ką komisijoje veikia miesto tarybos narė T. Fedotova, kurios partija nuo V. Titovo apkaltos griežtai atsižegnojo? Bet – tyla. Turime tik garsiai skambančią tylos politiką.

Klaipėdiečiai, kaip ir visa dora Lietuva, įdėmiai seka V. Titovo apkaltos ir bylos procesą. Tad galvoti, kad toks Klaipėdos miesto valdžios nutylėjimo politikos faktas praslys pro akis, būtų naivu.

Nereikia būti labai išmintingu, kad suprastumei: minima nutylėjimo politika Klaipėdą valdantiems liberalams yra tiesiog būtina, siekiant išsaugoti valdančiąją Klaipėdos koaliciją, koalicinius santykius su Rusų aljansu. Tik kad labai jau sunku sutikti, jog deramas Klaipėdos miesto valdymas gali būti atsiejamas nuo vertybinių dalykų.

Prieš Rusijos okupaciją kovojančioje Ukrainoje sklando posakis, kad taika bet kokiomis sąlygomis yra kapituliacija. Manau, kad šie žodžiai šiandien tiesiogiai liečia ir Klaipėdą.

P. S. Nejau pilnavertei komunikacijai su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku yra būtinas Andrius Tapinas, kaip kad prieš mėnesį?

 


2018-08-20

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt