P0

Miestas, Svarbu

Krematoriumui siūlys LEZ teritoriją

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-08-31


Klaipėdos savivaldybės administracija siūlys politikams priimti sprendimą, kad vienintelė galima vieta statyti krematoriumui uostamiestyje yra laisvoji ekonominė zona (LEZ).

Žinia, Savivaldybės užsakymu atliekamos specialios studijos rengėjai buvo pasiūlę dvi vietas, kur mieste galėtų būti statomas toks objektas. Be LEZ buvo siūlytas anapus Vilniaus plento esantis vadinamasis komercinės paskirties trikampis.

Rugpjūčio pradžioje vykusio viešo studijos pristatymo metu gyventojai reiškė nuomones, kad nė viena iš šių vietų esą netinka tokiam objektui. Visgi po ketvirtadienį Savivaldybėje vykusio pasitarimo jos administracijos direktorius Saulius Budinas teigė, kad priimtiniausias atrodo LEZ variantas.

“Zonos valdytojai su tam tikromis sąlygomis pritartų tokio objekto statyboms, jei atsirastų potencialus investuotojas. Tokį sprendinį įtrauksime ir į šiuo metu rengiamo bendrojo miesto plano projektą. Tai užkirstų kelią krematoriumui atsirasti kitose Klaipėdos vietose atsirasti”, – sakė S. Budinas.

Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas Raimondas Bakas „Atvirai Klaipėdai“ buvo sakęs, kad į krematoriumą ir pati bendrovė, ir LEZ bendruomenė žiūri kaip į socialinį objektą.

“Esame socialiai atsakinga įmonė ir jei miestas mano, kad tik čia galima tokia veikla, ypatingai nesipriešintume. Tačiau iš tiesų keliame sąlygas, kad čia tokiu atveju nebūtų jokių šarvojimo salių, procesijų, būtų atliekamas tik kremavimas. Jei bus patvirtinti tokie planavimo dokumentai ir potencialūs investuotojai sutiktų su tokiomis sąlygomis, tada įmanoma, o jei ne, mūsų keliai turėtų išsiskirti“, – buvo sakęs R. Bakas.


  2018-08-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt