P0

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Praskleidė premjeros šydą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-08-31


Naujojo sezono proga Klaipėdos dramos teatras iš anksto užsiregistravusius žiūrovus penktadienio vidurdienį pakvietė valandą praleisti repeticijoje, kurios metu teatro aktoriai kartu su pagrindinio vaidmens atlikėju Rolandu Kazlu gludino rugsėjo 29 ir 30 dienomis numatytą naujos Gintaro Grajausko pjėsės „Kas prieš mus“ pristatymą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Spektaklio režisierius Jonas Vaitkus prieš repeticijos pradžią žiūrovus ragino aktyviai reikšti savo nuomonę – kas patinka, ar ne. Tačiau repeticijos metu girdėjosi vien plojimai. Tik jau besiskirstant buvo galima išgirsti vieną pastabą, kad, ko gero, pernelyg stereotipiška kaimiečius vaizduoti kaip žemaičius.

Pagrindinis „Kas prieš mus“ pjesės veikėjas – Gabrielė d’Anuncijus (Gabriele d’Annunzio, 1863-1938), italų poetas, nacionalinis didvyris, politinis lyderis, buvęs vos metus gyvavusios Fiumės valstybės (dabar Rijeka, Kroatija) vadas, vizionierius, moterų numylėtinis, pats parašęs valstybės konstituciją.

Gabrielė d’Anuncijus laikytas fašizmo pradininku, jį mokytoju vadino Benito Musolinis. Juo žavėjosi ir Salvadoras Dali, o jis pats žavėjosi muzika, garbino Dantę. Muzika ir poezija buvo privalomos disciplinos Fiumės valstybės piliečiams, jos kultūros ministru buvo pats maestro Arturas Toskaninis.

Režisierius Jonas Vaitkus buvo sakęs nesitikįs, kad ši pjesė gali smarkiai keisti tikrovę ar žmonių mąstymą, bet ji yra aktuali ir mūsų dienomis, nes paralelių su mūsų politiniu ir visuomeniniu gyvenimu nė nereikia ieškoti. Anot režisieriaus, galbūt ji šiek tiek prisidės prie to, kad visuomenėj bus mažiau abejingų, tešlagalvių, lengvai populizmo paveikiamų, savo nuomonės neturinčių piliečių.

Gabrielę d’Anuncijų vaidinantis Rolandas Kazlas atkreipė dėmesį, kad spektaklio kūrėjai nesiekia specialiai priartinti pjesės veikėjų, situacijos prie Lietuvos aktualijų. D’Anuncijus, diktatorius, menininkas, įdomi asmenybė, o jį vaidinti nėra lengva, tam reikia pasitelkti visą turimą aktorinį arsenalą.

Pasak R. Kazlo, pirmą kartą kuriančio vaidmenį su Klaipėdos dramos teatro trupe, kūrybinė grupė dirba darniai, teikia daug pasiūlymų. Jam šis vaidmuo, nuolatinis jo personažo buvimas scenoje yra sudėtingas ir reikalauja pasitelkti visą aktoriaus meistriškumo arsenalą.


  Kultūros straipsnių vidus

  2018-08-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt