P0

Miestas, Svarbu

Spręs Senojo turgaus likimą (1)

Avatar

Martynas Vainorius
2018-09-01


Klaipėdos savivaldybės administracija vis dar ieško būdų, kai pagaliau pradėti dar 2016 m. rudenį pristatytą Senojo turgaus halės rekonstrukcijos projektą.

Dizainerio Sauliaus Remeikos sukurta Senojo turgaus halės rekonstrukcijos koncepcija visuomenei buvo pristatyta dar 2016 m. spalį,. tačiau iki šiol darbai joje taip ir neprasidėjo.

Savivaldybės valdomos UAB „Senasis turgus” vadovas Arvydas Gaudiešius “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad turgaus teritorijos sutvarkymas apima du projektus.

“Aikštė ir prieigos priklauso miestui, čia būtų europinis projektas. Turgus ruošiasi tvarkyti tik halę ir dabar ieškomi pinigai”, – sakė A. Gaudiečšius.

Pasak jo, preliminarus investicijų į halę poreikis yra 1,6 mln. eurų.

Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas “Atvirai Klaipėdai” sakė, kad ketvirtadienį vykusio pasitarimo metu specialistai svarstė keletą variantų, kaip būtų galima įgyvendinti šį projektą.

“Senasis turgus” dabar nėra pajėgus finansiškai įgyvendinti tokią rekonstrukciją. Savivaldybė prisidėti savo lėšomis prie halės rekonstrukcijos neplanuoja, nes užtikrinti prekybą nėra savivaldos funkcija. Yra galimybė sujungti abi Savivaldybės valdomas bendroves “Naujasis turgus” ir “Senasis turgus”. Kitas kelias – akcionuoti kapitalą ir parduodant dalį akcijų pritraukiant investuotojus. Galima ir nuoma”, – aiškino S. Budinas.

Pasak jo, Savivaldybės administracija suformuluos galimus sprendimų variantus ir prašys, kad dėl tinkamiausio apsispręstų miesto Tarybos kolegija.

Skaičiuojama, kad Senojo turgaus halės rekonstrukcijai reikia 1,6 mln. eurų. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Atviros Klaipėdos” duomenimis, interesą privatizuoti ar koncesijos sutartimi išsinuomoti “Senąjį turgų” jau senokai rodo “Švyturio” areną, o nuo šių metų ir Klaipėdos baseiną koncesijos pagrindu valdantys verslininkai Vitalijus Kuodis ir Paulius Baltrėnas.  Jų kontroliuojamos UAB „Infrastruktūra LT“ valdoma bendrovė “Benedikto turgus” šių metų pradžioje Vilniuje, Ukmergės gatvėje, atidarė naują taip pat pavadintą turgavietę. Skelbta, kad į ją investuota 3,7 mln. eurų.


  2018-09-01

  Vienas komentaras apie “Spręs Senojo turgaus likimą”

  1. Sveiki ! Man labai patinka Senas turgus, ir labai noreciau , kad liktu turgus, a ne prekybos centras, kad daugiau. leistu prekiauti ukininkam ir zmonem , taip pat , kad liktu aikste masinom, ir dar kad butu daug svezios zuves , dabar mazas assortimentas ir kad prie tavo akiu , eigu klientas pageidauja isvalytu ir kavine kur galima pavalgyti svezia zuvi O eigu atiduosm turgu verslininkam , bus jau ne turgus ……

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt