P0

Miestas, Svarbu

Amžinas poilsis priklausys nuo rajono malonės

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-09-05


Matydama, kad jau po penkerių metų Lėbartų kapinėse nebeliks vietų kapams, Klaipėdos savivaldybė užsisakė kapinių plėtros galimybių studiją, kuri rodo, jog be invazijos į rajoną nebus galima išsiversti.

Studijos rengėjai siūlo nebeplėsti Lėbartų kapinių, nes jau ir dabar ties jomis kyla didžiulės spūstys. Kaip alternatyva siūlomos trys 40 ha ploto teritorijos. Viena – tarp geležinkelio ir kelio į Dovilus (Birbinčių gatvės), netoli Jonušų kaimo, kitos dvi – netoli Kretingalės (šalia geležinkelio ir Jūros g. sankirtos bei netoli Sarčių kaimo, prie Tilto ir Pamiškės gatvių sankryžos).

Trys siūlomos galimų naujų kapinių vietos.

Pasak studiją miesto Tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komitetui pristačiusios Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento Urbanistikos skyriaus vedėjos Mantės Černiūtės-Amšiejienės, priimtiniausias dėl geologijos atrodo atrodo Kretingalės krypties variantas netoli Sarčių kaimo.

“Aišku, kad tokie objektai kelia labai daug diskusijų. Reikėtų, kad jis būtų įtraukti į pradėtą rengti rajono bendrąjį planą. Dar oficialiai į rajono savivaldybę nesame kreipęsi. Manome, kad reikia dalykiškai susitikti aukščiausiems politikams, o ne nusiųsti formalų kreipimąsi. Jau buvo kalbėta, bet buvo labai neigiamas nusistatymas ir nepavyko kartu su rajono atstovais parinkti vietų. Jei būtų toks sprendinys rajono bendrajame plane, reikėtų bandyti pirkti žemę už normalią kainą, o jei to nepavyktų padaryti, reikėtų organizuoti jos paėmimą visuomenės reikmėms, tačiau tai užtruktų apie metus ilgiau – iki 2022 metų”, – aiškino specialistė.

Pasak jos, gali būti svarstomas ir koncesijos ar privatus investuotojo variantas.

Komiteto narys, konservatorius Tomas Meškinis tvirtino, kad žemės kapinėms reikėjo žvalgytis šalia Lėbartų, Dumpių, nes “ten kvapai, nepatrauklūs sklypai”, kuriuos esą nebūtų problemų įsigyti.

Anot Savivaldybės administracijos Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos, jeigu nepavyktų rasti kompromiso su Klaipėdos rajono savivaldybe, reikėtų kreiptis tiesiai į Vyriausybę, kuri galėtų priimti sprendimą nepaisydama rajono valios.

Kapinių plėtros galimybių studija, kurią atlieko konkursą laimėjusi UAB “Urbanistika”, Savivaldybei atsiėjo 14 500 eurų. Dar 2 420 eurų sumokėta už studijos papildymą galimomis krematoriumo statybos zonomis.


  2018-09-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt