P0

Miestas

Artėja visuomenininkų konferencija apie uostą ir miestą (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-05


Klaipėdos bendruomenių asociacija (KBA) ir visuomeninė organizacija „Klaipėdiečių iniciatyvos už ekologiją ir demokratiją“ (KIDE) primena apie kartu su kitais partneriais organizuoją konferenciją „Miestas ir uostas – nepaskelbto karo zona”.

Ji vyks rugsėjo 14 dieną Klaipėdos universiteto Aula magna (PC „Studlendas“) konferencijų salėje.

Anot organizatorių, žiniasklaidoje, susitikimuose ir renginiuose pateikiama tik vienos suinteresuotos pusės – Uosto direkcijos nuomonė apie išorinio uosto projekto naudą valstybei ir miestui. Konferencijos iniciatorius architektas Romas Gailius teigia, kad renginio tikslas – “išgirsti viešosiose tribūnose nutylimą kitą nuomonę, diskutuoti apie dviejų bendrųjų planų viename mieste rengimo kolizijas, Uosto bendrojo plano viršenybę prieš miesto bendrąjį planą, Uosto plėtros mieste galimas pasekmes, įtakas ir pavojus dar didesnei miesto taršai, verslui, bendruomenei ir jos gyvenamajai, socialinei aplinkai bei ilgalaikei miesto raidai”.

KBA atstovo Gintaro Ramašausko nuomone, “negalima likti tik pasyviais liudininkais didžiulės strateginės klaidos”, kurios autoriai esą be abejonės bus įvardinti ir pasmerkti ateityje. Jis yra įsitikinęs, kad Lietuva turi visas galimybes statyti uostą Būtingėje.

Konferencijos organizacinio komiteto atstovė, Klaipėdos miesto tarybos narė Nina Puteikienė tikina, kad “planuojamas tolesnis agresyvus ir ekspansyvus uosto augimas, atimantis galimybę Klaipėdai augti, kaip moderniam europietiškam miestui su darnia jūrine ir sociokultūrine ekosistema, išskirtiniu turizmo, akvakultūros, rekreacijos, marinistinės kultūros ir gyvenimo būdo plėtojimu, išnaudojant visas jūros ir marių teikiamas
išskirtines galimybes”.

Konferencijoje pranešimus skaitys architektai Almantas Mureika, Mindaugas Pakalnis, Edmundas Andrijauskas, Eglė Truskauskienė, Daiva Veličkaitė, doc. Dr. Loreta Kelpšaitė-Rimkienė, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų Turizmo komiteto pirmininkas, verslininkas Gintautas Bertašius ir kiti.

Konferencija bus transliuojama tiesiogiai internetu https://www.facebook.com/KBAasociacija/

Su konferencijos programa galima susipažinti čia.


2018-09-05

2 komentarai “Artėja visuomenininkų konferencija apie uostą ir miestą”

  1. Gerbiama ponia, labai miela matyti, kad vien prie pavadinimų galima prikibti. Vadinasi, renginio esmę konferencijos organizatoriai įžvelgia teisingai. Kviečiame pranešimus stebėti Facebook transliacijos metu, arba atvykti į Universitetą pačiai.

  2. mada vadintis raidžių trumpiniais. Kaip senaisiais rusų laikais – sojuzbitxim, litpromgaz ir pan. Neneša galvelės pasivadinti žmoniškai? Matant tokius pavadinimus, labai norisi savaip iššifruoti šiuos trumpinius. Pateikiu kelias insinuacijas už kurias iš anksto atsiprašau:) : KBA-Kvanktelėjiusių Barsukų Asociacija; KIDE – Kelių Išprotėjusių Dundukų Ekipažas.:D) Maždaug taip

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt