P0

Regionas

Kompostavimui – dar 4500 konteinerių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-05


Klaipėdos rajono savivaldybei dar birželio pabaigoje paraginus gyventojams registruotis ir gauti nemokamą kompostavimo konteinerį, kol kas tai padarė tik apie 1500 rajono gyventojų, nors numatoma išdalinti 6000 tokių konteinerių.

„Rugsėjo mėnesio pabaigoje planuojame pradėti dalinti kompostavimo konteinerius. Iš viso išdalinsime 6000 konteinerių, kurie kainavo 159,3 tūkstančių eurų. Kol kas juos panoro gauti ir iš anksto užsiregistravo apie 1500 gyventojų. Taigi gyventojai, kurie anksčiau nėra gavę kompostavimo konteinerių, vis dar gali kreiptis į Savivaldybę. Visiems užsiregistravusiems bus asmeniškai pranešta, kada ir kur bus galima atsiimti konteinerius. Svarbu paminėti, kad kompostavimo konteinerius gaus tos individualios namų valdos, kuriose gyvena nuolatiniai gyventojai, mokantys vietinę rinkliavą už atliekų tvarkymą. Konteinerių negaus sodininkai, kurie namuose negyvena nuolat, taip pat tie, kurie konteinerius jau yra gavę anksčiau“, – savivaldybės pranešime cituojama vicemerė Rūta Cirtautaitė.

Kompostavimo konteineriai yra skirti bioskaidžioms atliekoms (augalinės kilmės maisto likučiams) ir žaliosioms atliekoms (šakų, lapų, žolės, ir kt. panašios kilmės atliekoms) kompostuoti. Kompostuojant yra gaunamos trąšos sodo, daržo augalams, kambarinėms gėlėms bei atsikratoma sodo atliekomis (lapais, smulkiomis šakelėmis ir t.t.).

Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vyriausioji specialistė Milda Kernagienė, akcentuoja, kad atliekos iš kompostavimo konteinerių nėra išvežamos.

Gyventojai, norintys pasinaudoti galimybe gauti nemokamą kompostavimo konteinerį, gali registruotis Klaipėdos rajono savivaldybės Komunalinio ūkio ir aplinkosaugos skyriuje (301 kab., Klaipėdos g. 2, Gargždai), telefonu 8 671 59 230 arba el. paštu kompostavimodeze@gmail.com. Registruojantis reikia nurodyti vardą, pavardę, tel. numerį ir tikslų adresą.

Žaliosios atliekos iš gyventojų, kurie turi nedidelį jų kiekį, yra surenkamos pagal grafiką, skelbiamą VšĮ „Gargždų švara“ interneto svetainėje www.gargzdusvara.eu. Gyventojai, turintys didesnį žaliųjų atliekų kiekį, gali jas nemokamai priduoti Žaliųjų atliekų aikštelėje Vėžaičiuose Ąžuolo g. 54, tel. 8 655 42 560.

Žaliąsias atliekas draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius.


  2018-09-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt