P0

Fotoreportažai, Regionas

Išlydėti Klaipėdoje treniravęsi portugalų kariai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-09-06


Ketvirtadienį išlydėti keturis mėnesius su Lietuvos kariais Klaipėdoje treniravęsi Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento kariai.

„Portugalijos kariuomenės rotaciniai vienetai jau ne pirmą kartą buvo dislokuoti Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vienetuose. Šios rotacijos vienetas išsiskyrė savo atsivežta įranga ir gebėjimu vykdyti amfibines operacijas ne tik su dragūnais, bet ir kitais brigados padaliniais, Krašto apsaugos savanorių pajėgomis, Specialiųjų operacijų Kovinių narų tarnyba, Karinėmis jūrų pajėgomis ir kitų NATO šalių kariais. Lietuvos kariuomenės vienetai turėjo puikią galimybę veikti kartu su sąjungininkais, pasidalinti įgūdžiais bei sutvirtinti abipusę paramą – tai ypač aktualu vykdant jungtines NATO sąjungininkų operacijas“, – pranešime cituojamas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione atsisveikinimo ceremonijoje dalyvavęs brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Artūras Radvilas.

Portugalijos jūrų pajėgų vadas viceadmirolas Gouveia e Melo, taip pat dalyvavęs ceremonijoje, padėkojo rotacinių pajėgų kariams ir akcentavo šios NATO valstybių tarpusavio paramos svarbą ir reikšmę įgyvendinant atgrasymo priemones NATO rytiniame regione.

Atsisveikinant Portugalijos rotacinių pajėgų kontingento kariams buvo įteikti apdovanojimai ir Lietuvos kariuomenės medaliai už tarpusavio paramą.

Portugalijos rotacinės pajėgos Lietuvoje buvo dislokuotos keturiems mėnesiams nuo šių metų gegužės. Kariai atvyko su savo kovine technika – visureigiais, kovinėmis valtimis bei kita technika ir ginkluote. Per šį laikotarpį Portugalijos kariai kartu su Lietuvos ir kitų sąjungininkų kariais dalyvavo įvairiose pratybose: Krašto apsaugos savanorių pajėgų organizuotose tarptautinėse pratybose „Strong Shield 2018“ (liet. „Tvirtas skydas 2018“), Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ rengtose pratybose „Budrus Grifonas 2018“, kartu su Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariais vykdė išsilaipinimo pratybas naudojant amfibines valtis ir kt. mokymuose.

Iš viso Lietuvoje buvo dislokuota 140 Portugalijos karių iš jūrų pėstininkų korpuso, Lisabonos karinės jūrų bazės. Juos aplankė Lietuvoje su oficialiu vizitu liepos 29–30 d. viešėjęs Portugalijos gynybos ministras José Azeredo Lopes, lydimas Portugalijos kariuomenės vado, karinių oro bei jūrų pajėgų vadų.

Portugalijos rotacinės pajėgos Lietuvoje treniravosi pagal NATO sutartas atgrasymo priemones (angl. Assurance Measures), skirtas stiprinti šalių sąjungininkių saugumą. Nuo 2014 metų pavasario Lietuvoje jau treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinės sausumos pajėgų kuopų kariai.

Lauros Skiezgilienės, Dragūnų bataliono nuotr.


  2018-09-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt