Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

„Saulė” patekėjo Žardėje (3)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-09-12


Po ilgų diskusijų, architektų kritikos, kalvių nepasitenkinimo atsainoku Klaipėdos valdžios požiūriu į miestui dovanotą, dar 2017 metais uostamiestyje vykusio tarptautinio kalvystės simpoziumo „Keturi vėjai” metu sukurtą skulptūrą, apniukusį trečiadienio rytą ji pagaliau buvo pastatyta Žardės aikštėje.

Nors praėjusiems Piliakalnių metams skirta „Saulės” vardu pavadinta skulptūra surado savo vietą pavėlavusi visus metus, jos autoriai viliasi, kad ji čia prigis ir džiugins miestiečių akį.

„Saulę” į vietą kalviai pastatė per keliolika minčių. Palmiros Mart nuotr.

Trečiadienio rytą vyrams labai sklandžiai, per keliolika minučių pastačius didžiulę skulptūrą į vietą, ankstyvieji praeiviai sustoję klausinėjo, kas tai per daiktas ir kam jis skirtas. Vieni skulptūrą gyrė, kiti reiškė abejones esą ją neilgai trukus suniokos nepilnamečiai.

Pasak klaipėdiečių kalvių, skritulys simbolizuoja saulę, taip pat reiškia ugnį, tobulybę, amžinybę, ištikimybę. Kūrinys puoštas senaisiais ženklais, atkartojančiais  tradicinius baltų ornamentus: saulę, žemę, vandenį, perkūną, žaltį. Šia simbolika siekta sukurti savitą objektą ir pažymėti buvusius ir esamus piliakalnius, o taip pat išsaugoti senąją ornamentiką.   

Skulptūra sukurta iš patvarios ir ilgaamžės medžiagos – plieno. Ji nepadengta jokiais dažais, kad natūrali korozijos spalva suteiktų autentiškumo pojūtį. Skulptūros paviršiaus medžiagiškumas sukurtas būtent toks, norint sudaryti sąlygas visuomenės nariams su specialiaisiais poreikiais, pavyzdžiui, akliesiems tiesiogiai paliesti ir taip „apžiūrėti” kūrinį. 

Skulptūra buvo sukurta remiantis archeologiniais radiniais ir skirta Žardės piliakalniui, tačiau piliakalnis esą kol kas nėra tinkama vieta skulptūrai stovėti.


2018-09-12

3 komentarai apie “„Saulė” patekėjo Žardėje”

  1. Na netikiu kad jūs negalėjote nieko geriau padaryti tik šitą aprūdijusį blyną. Suprantu, kad stengiatės ,,įsirašyti” į Pietinio rajono įvaizdį(tarp kitko, sugalvotą valdžiažmogių), kuris neva atitinka Amerikos negrų rajonus, bet jūsų pačių ,,unaras” tai nusekęs iki nulinės padalos. Man tai įspūdis kad metalo atliekų neturėjote kur dėti tai…Neužpykit, man nepatinka.

  2. Ar gali būti, kad nuotraukose nė vieno valdžiažmogio nėra?! Ar tikrai taip gali būti, kad nuotraukose paprasti, kuriantys žmonės ir tik jie?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt