P0

Politika, Svarbu

Viačeslavo Titovo apkalta keliasi į teismą (1)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-09-13


Ketvirtadienio rytą prieš prasidedant Klaipėdos miesto tarybos posėdžiui priešais miesto savivaldybės pastatą piketavo keletas klaipėdiečių, palaikančių Tarybos bei Rusų sąjungos narį Viačeslavą Titovą.

Tarybos posėdyje jos narių balsavimui buvo pateiktas papildomas klausimas dėl V. Titovo apkaltos komisijos sprendimo kreiptis į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą. Žinia, ši komisija rugpjūčio pabaigoje konstatavo, kad dėl V. Titovo teiginių apie Lietuvos partizanų vadą Adolfą Ramanauską-Vanagą toks pagrindas yra.

Prieš Tarybos posėdį piketavo keletas klaipėdiečių, palaikančių miesto Tarybos bei Rusų sąjungos narį Viačeslavą Titovą. Palmiros Mart nuotr.

Prieš posėdį iš “Klaipėdiečių tribūnos” pasisakė V. Titovo advokatė Natalja Fočenkova, išreiškusi abejonę dėl apkaltos teisėtumo.

Balsavime pareiškus nedalyvausiant dviem Rusų aljanso narėms bei nedalyvavus pačiam V. Titovui, visi tuo metu posėdyje buvę 24 Tarybos nariai pritarė tam, kad dėl apkaltos proceso teisėtumo pasisakytų teismas.

“Koks bebūtų teismo sprendimas, patiks jis mums ar ne, bet mes jį privalėsime gerbti”, – po balsavimo sakė posėdžiui pirmininkavęs miesto meras Vytautas  Grubliauskas.

Savo ruožtu politikė Nina Puteikienė mero klausė, ar liberalai ir toliau lieka koalicijoje su Rusų aljansu. “Pasvarstykite, ar jūs dėl to gerai jaučiatės”, – liberalams patarė N. Puteikienė.

Prieš balsavimą V. Titovas, į posėdį atsinešęs tuščią miltų pakuotę su priklijuotu užrašu “Liberalų sąjūdžio argumentas” ir prašęs nesvarstyti jo klausimo, apkaltino Klaipėdos miesto tarybą griaunant valstybės pamatus ir užgniaužiant žodžio laisvę bei nusižengiant Konstitucijai.

Jis dar kartą pakartojo savo teiginius apie tai, kad Adolfas Ramanauskas – Vanagas  žudė taikius žmones ir vaikus, o merui įteikė buvusio aktyvaus sovietmečio žurnalisto komunisto Povilo Masilionio sudarytą “Partizanų teroro aukų atminimo knygą”, neva įrodančią pokario partizanų vykdytus nusikaltimus.

“Mano senelis sakė  – atskirkite rusą nuo komunisto, režimą nuo tautybės. Todėl labai norėčiau, kad nebūtų Titovas sutapatinamas su rusais. Rusija nuo to režimo nukentėjo dar žiauriau nei Lietuva, buvo vykdomas totalinis genocidas, todėl man keista girdėti šį režimą ginantį Titovą”, – sakė Valdemaras Anužis.

Tarybos narys prisiminė savo kaimyno, buvusio aukšto sovietinio pareigūno “prie čierkos” išsakytą prisipažinimą, kad jis žinąs, jog jo tėvus kirviu užkapojo NKVD-istai, persirengę partizanais.

“O kodėl taip buvo padaryta – kad labiau tarybų valdžią mylėtų”, –  sakė V. Anužis, pataręs V. Titovui ir jį palaikantiems žmonėms išvykti iš Lietuvos.

Tuo metu Lilija Petraitienė ragino kolegas “nepasikabinti ant rinkiminio kabliuko”.

Jei Vyriausiasis administracinis teismas pateiks išvadą, kad savivaldybės Tarybos narys sulaužė priesaiką, savivaldybės Tarybai 3/5 visų jos narių balsų dauguma (Klaipėdos atveju – 19 balsų) priėmus sprendimą, Tarybos narys neteks savo įgaliojimų.


  2018-09-13

  Vienas komentaras apie “Viačeslavo Titovo apkalta keliasi į teismą”

  1. AvatarProtingiausia- L.Petraitienė, (IP: 88.119.39.225)

   teisingiausias – Titovas. Ir visas turgus baigtas.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt