P0

Uostas ir jūra

Vakarų Baltijos laivų statykla stato mokslinių tyrimų laivą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-01


UAB Vakarų Baltijos laivų statykla (VBLS) pranešė statanti naują mokslinių tyrimų laivą, kurio užsakovas – Farerų salose veikianti įmonių grupė.

Į surengtą simbolišką kylio padėjimo (ang. keel laying) ceremoniją buvo atvykę ir užsakovų – įmonių grupės „MEST Shipyard“, ir būsimo laivo savininkų – Farerų salų jūrinių tyrimų instituto (angl. The Faroe Marine Research Institute) atstovai.

Anot įmonės pranešimo, „MEST Shipyard“ generalinis direktorius Mouritz Mohr ir Farerų salų jūrinių tyrimų instituto vadovas Eilif Gaard pabrėžė, kad ši diena ypač svarbi ne tik atvykusiems į ceremoniją, bet visiems Farerų salų gyventojams.

„Pažymime mokslinių tyrimų laivo, kuris padės tirti vandenynus, išsaugoti turimas žuvų atsargas ateities kartoms – vaikams ir anūkams, statybos pradžią. Kiekvienas Farerų salų gyventojas seka laivo statybos procesą. Šis projektas labai svarbus visiems – tiek gyventojams, tiek valdžios atstovams“, – cituojamas E. Gaard.

„Laivo statybai VBLS pasirinkome, nes ši statykla viena geriausių – turi ilgametę patirtį laivų korpusų statybos projektų įgyvendinime, puikią reputaciją, yra patikima“, – teigė M.Mohr.

VBLS direktorius Vitalij Frolov pabrėžia, kad mokslinių tyrimų laivo korpuso statyba – išskirtinis projektas ir jam skiriamas ypatingas dėmesys.

VBLS sutartį su įmone „MEST Shipyard“ dėl mokslinių tyrimų laivo korpuso, kurio ilgis – 54 metrai, o plotis – 13,6 metro, statybos ir dalinio įrengimo pasirašė šių metų vasarį. Numatoma, kad projektas bus baigtas iki 2019 m. vasaros.

Mokslinių tyrimų laivo korpuso statybai numatoma panaudoti apie 800 tonų plieno, o antstato gamybai – apie 40 tonų aliuminio. Taip pat bus sumontuoti vamzdynai bei kiti įrenginiai, tokie kaip varikliai, generatoriai, vairavimo mechanizmai.

Farerų vyriausybės užsakymu statomas laivas bus skirtas žuvininkystės bei vandenų tyrimo darbams. Jam keliami aukšti triukšmo lygio (angl. Silent-R) reikalavimai. Taip pat laivas privalės atitikti C ledo klasės kriterijus.

Klaipėdoje pastatytas korpusas bus transportuojamas į Farerų salas galutiniams įrengimo darbams.

VBLS jau turi patirties statant mokslinių tyrimų laivus. Teigiama, kad jos išsiskiria savo sudėtingumu, nes reikia sumontuoti daug įrangos. Prieš beveik ketverius metus buvo baigtas ir Klaipėdos universitetui perduotas laivas „Mintis“, pasižymintis daugiafunkcėmis jūrinių tyrimų galimybėmis. Šiame laive įrengtos trys stacionarios laboratorijos: hidrologinė-biologinė, geologinė ir hidroakustinė. Sumontuota įranga suteikia galimybę tirti visus pagrindinius jūros aplinkos komponentus.


  2018-10-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt