P0

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu

Prisiekė nauji tėvynės gynėjai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-05


Penktadienį, 13 val., Klaipėdos universiteto aikštėje 460 prieš dvi savaites pradinę karo tarnybą pradėjusių Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono karių davė iškilmingą priesaiką.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Priesaikos žodžius perskaityti ir bučiuoti kovinę vėliavą buvo suteikta garbė 23-iejų kauniečiui Osvaldui Paškevičiui. Jis į tarnybą sugrįžo iš užsienio. Ceremonijos vedėja tikino, kad šis jaunuolis kariuomenėje tikisi įgauti drausmės ir disciplinos, jam patinka “komandos vientisumo ugdymas”.

“Kario įsitikinimu, tai gyvenimui suteiks daugiau prasmės. Osvaldas sako, kad širdimi jautė pareigą tarnauti kariuomenėje ir šis noras nepraėjo, gailisi, kad nepasiryžo tarnauti anksčiau”, – skaitė vedėja.

“Aš …. be išlygų prisiekiu ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę, sąžiningai vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, įstatymus ir savo vadų įsakymus, saugoti visas man patikėtas paslaptis, pasižadu būti doras ir garbingas Lietuvos karys. Tepadeda man Dievas”, – tokius priesaikos žodžius paskui O. Paškevičių kartojo visi šauktiniai.

Priesaiką davusius karius pagal kariuomenės tradicijas palaimino Klaipėdos įgulos kapelionas komandoras leitenantas Remigijus Monstvilas.

Renginio metu Lietuvos Nepriklausomybės ir Lietuvos kariuomenės atkūrimo 100-mečio proga buvo pasodintas Šimtmečio ąžuolas, pavadintas „Santarvės medžiu“.

Ceremonijos vieta Klaipėdos universiteto erdvėje pasirinkta neatsitiktinai – tai batalionui istoriškai svarbi vieta. Čia ilgą laiką buvo įsikūrusios kareivinės, kuriose nuo 1923 m. iki 1934 m. buvo dislokuotas 7-asis pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulkas, buvusioje pulko rikiuočių aikštės vietoje skambėjo karinės komandos ir maršai, buvo duodamos karinės priesaikos.


  2018-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt