P0

Fotoreportažai, Sportas, Svarbu

Įamžino Konstantino Sarsanijos atminimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-07


Sekmadienio popietę, po Klaipėdos “Atlanto” ir Vilniaus “Žalgirio” varžybų Klaipėdos stadione buvo atidengta atminimo lenta lygiai prieš metus mirusiam buvusiam „Atlanto“ treneriui Konstantinui Sarsanijai atminti.

Atminimo lentą Konstantinui Sarsanijai atidengė (iš kairės) Lietuvos futbolo federacijos vadovas Tomas Danilevičius, Rusijos generalinis konsulas Klaipėdoje Aleksandr Gračiov, verslininkas Vladimiras Razarionovas, Denisas Sarsanija ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Iniciatyvos taip įamžinti trenerį ėmėsi jo draugas, verslininkas Vladimiras Razarionovas. Tam šiemet kovą pritarė  Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų komisija, o liepą ir miesto Taryba. Atminimo lentą pagamino skulptorius Gintautas Jonkus.

Ceremonijoje dalyvavo ir K. Sarsanijos sūnus Denisas, palinkėjęs Klaipėdos futbolui geresnių laikų ir rezultatų nei užfiksuotas prieš renginį, kai “Atlantas” pralaimėjo Vilniaus “Žalgiriui” rezultatu 1:5. Beje, “Atlanto” vadovo Vacio Lekevičiaus ceremonijoje nebuvo.

Atidengus lentą ir šalia dirbtinės dangos aikštės pakėlus Sarsanijos vėliavą vyko simbolinės rungtynės (du kėliniai po 15 min.) tarp iš įvairių žaidėjų (buvo planuota, kad žais “Atlantas”) ir K. Sarsanijos garbei suformuotos komandos, kurioje buvo Edgaras Jankauskas, Tomas Danilevičius, Rimantas Žvingilas ir kiti žinomi buvę žaidėjai.

1968 m. Maskvoje gimęs K. Sarsanija pradėjo žaisti futbolą šio miesto „Dinamo“ vaikų ir jaunimo sporto mokykloje. TSRS pirmenybėse žaidė už pirmosios ir antrosios lygų klubus. Vėliau išvyko į Prancūziją, 1990–1993 m. žaidė „USL Dunkerqu” ir „Armantjer“ futbolo klubuose. Nuo 1994 m. dirbo futbolo agentu, buvo Vladikaukazo „Alanijos“ vadybininku. 2006–2008 m. sezonais dirbo Maskvos „Sportakademklub“ vyriausiuoju treneriu. Tuo pat metu dirbo sporto direktoriumi Sankt Peterburgo „Zenit“ komandoje ir klubo prezidento patarėju žaidėjų transfero klausimais. 2008–2009 m. K. Sarsanija treniravo „FK Himki“. 2009 m. dirbo sporto direktoriumi Maskvos „Dinamo“, 2010 m. vasarį buvo paskirtas Rusijos futbolo sąjungos prezidento patarėju. 2010–2011 m. dirbo Voroniežo „Fakel“ klubo vyriausiuoju treneriu. 2012 m. tapo šio klubo prezidentu.

2013-2017 metais Konstantinas Sarsanija dirbo „Atlanto“ vyriausiuoju treneriu ir du kartus iškovojo šalies čempionato bronzos medalius. K. Sarsanija Klaipėdoje pasižymėjo ir kaip jaunųjų futbolininkų ugdytojas ir rėmėjas.

Pernai gegužę jis tapo “Zenit Sankt-Peterburg” sporto direktoriumi. Jis netikėtai mirė spalio 7 d. Maskvoje krešuliui užkimšus kraujagyslę širdyje. Buvo skelbiama, kad prieš mirtį jis lankėsi Lietuvos pajūryje ir turėjo čia planų bei ketino artimiausiu metu sugrįžti.


  2018-10-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt