P0

Miestas

Apšvietimas pasieks dar keturis kiemus (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-10-08


Klaipėdos savivaldybės užsakymu UAB “Kelvista” baigia projektuoti apšvietimą keturiose teritorijose prie daugiabučių kiemų.

Kitąmet nauji šviestuvai turėtų išdygti prie Kareivinių g. 2 ir 4, Sportininkų g. 8, 16, Statybininkų pr. 28, 30, 32 ir Liubeko g. 7, 9, 15 namų kiemuose.

Palmiros Mart nuotr.

Kareivinių g. 2 ir 4 namų kiemuose numatoma statyti 8 metrų aukščio gatvinius šviestuvus, nes toršerinius, anot projektuotojų, čia beprasmiška statyti. Projektų pristatyme dalyvavęs Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Olegas Mariničius buvo patikintas, kad tokie šviestuvai yra sureguliuojami taip, kad nešviestų gyventojams į langus.

Sportininkų g. 8, 16 namuose šviestuvai bus pastatyti kas 20-25 metrus tarp augančių medžių, kurie šiek tiek prislopins šviesą ir ji nebus intensyvi.

Pristatant Statybininkų pr. 28, 30, 32 namų kiemo apšvietimą iškilo klausimas, ar apšviesti krepšinio aikštelę, nes esą būna atvejų, kai gyventojai skundžiasi, jog tada vaikai čia žaidžia vos ne iki paryčių. Tačiau specialistai pastebėjo, kad jos neapšvietus gerais rudens vakarais čia jau nebūtų galima žaisti arba žiemą būtų užkirstas kelias, pavyzdžiui, įsirengti čiuožyklą ir ja naudotis vakarais.

O. Mariničius pasiūlė kompromisiniu pavadintą variantą – projektuoti aikštelės apšvietimą, bet numatant galimybę išjungti apšvietimą ramybės valandomis.

Liubeko 7, 9, 15 namų kiemo projektui jokių esminių pastebėjimų neturėta. Tiek jis, tiek kiti trys artimiausiu metu bus pateikti viešam svarstymui Savivaldybės interneto svetainėje, paskelbiant apie tai ir laikraščiuose. Savivaldybės administracijos specialistai žadėjo susisiekti ir su tų namų administratoriais, kad jie iškabintų atitinkamo turinio skelbimus.

Pasak O. Mariničiaus, apšvietimas šiuose kiemuose turėtų būti pradėtas įrengti kitais metais.

UAB “Kelvista” nuo 2016 m. su Klaipėdos savivaldybe yra pasirašiusi šešias 61 tūkst. eurų vertės apšvietimo daugiabučiuose kiemuose projektavimo sutartis.


  Miesto straipsnių vidus

  2018-10-08

  Vienas komentaras apie “Apšvietimas pasieks dar keturis kiemus”

  1. AvatarDiana (IP: 86.100.19.51)

   Sportininkų 5 ir 9 namas skendi tamsoje,kada mums bus pastatyta bent pora šviestuvų

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt