Svarbu

Siųsite SMS – prisidėsite prie laisvės

Avatar

Martynas Vainorius
2018-10-10


Prieš įžengdami į antruosius gyvavimo metus pasiryžome sukurti dar vieną instrumentą, kuriuo naudojantis skaitytojai galėtų skirti paramą “Atvirai Klaipėdai” ir taip palaikytų mūsų idėją – visiškai nepriklausomą, tik bendruomenės finansuojamą žiniasklaidą.

Nuo pat savo veiklos pradžios praėjusių metų spalio 16-ąją visada stengiamės atsakingai išleisti kiekvieną mums skaitytojų skiriamą centą (kiek gauname paramos ir kur ją išleidžiama kas mėnesį skelbiame viešai). Tad ir pirmasis paramos skyrimas buvo pats taupiausias – tiesiog nurodėme įstaigos sąskaitas, į kurias galima pervesti norimą sumą.

Vėliau visgi supratome, kad reikia investuoti ir į paramos mechanizmo paprastinimą. Taip pirmiausia atsirado “Payseros” siūlytas sprendimas kartiniams pervedimams. Išgirdę pageidavimus, kad reikėtų automatizuoti paramos skyrimą, įdiegėme paslaugą „Cardinity“, kurią teikianti UAB „Click2Sell“ kas mėnesį nuskaičiuoja skaitytojo pasirinktą sumą nuo jo bankinės kortelės sąskaitos, kol žmogus nusprendžia nutraukti paramą.

Po šių žingsnių sulaukėme patarimų, kad reikia atsidaryti sąskaitą ir tarptautinėje internetinių pervedimų platformoje “PayPal”. Tai irgi padarėme. Vėliau dar išgirdome pasiūlymą susikurti paskyrą sutelktinio finansavimo platformoje „Patreon“.  Padarėme ir tai. Po to jau liko tik du mums siūlyti, bet dar nenaudoti paramos būdai – SMS žinutės ir grynieji. Tokią paramos formą priimti leidžia įstatymai, tačiau šios galimybės mes nesvarstome, nes skaidrumas mums – tokia pat svarbi vertybė kaip ir nepriklausomybė. Taigi, liko SMS. Padarėme dabar ir tai, nors šis paramos skyrimo būdas – pats brangiausias.

Tad nuo šiol paramą “Atvirai Klaipėdai” galima skirti ir siunčiant SMS numeriu 1670. Įrašę žinutės lange tekstą ATVIRA2 skirsite du eurus, ATVIRA5 – penkis eurus, ATVIRA9 – devynis. Sėkmingą operaciją patvirtins grįžtamoji žinutė su tekstu “Ačiū Jums už indėlį į nepriklausomą žiniasklaidą”.

Bičiuliai, nors skamba ir banaliai – tačiau būtent Jūsų rankose, ypač jei skaitote šį tekstą mobiliajame telefone, yra ir “Atviros Klaipėdos” likimas. Tik nuo Jūsų priklauso, kokia stipri ji bus ir kiek galės vykdyti savo, kaip demokratijos sarginio šuns, misiją.

Kad ir koks ištikimas savo šeimininkui būtų šuo, tačiau jei šeimininkas juo nesirūpins, vargu, ar jis ilgai turės jėgų ginti ir saugoti. Praėjusį mėnesį mes jau gynėme ir saugojome daugiau nei 43 tūkst. unikalių skaitytojų teisę į objektyvią ir niekieno neįtakojamą informaciją. Ir jei nors dešimtadalis jų būtų skyrę vos po vieną eurą, kokia tai jau būtų buvusi svari parama! Tačiau rugsėjį fiziniai asmenys mums skyrė tik 345,9 Eur paramos…

Tad prieš antrąjį savo gimtadienį su naujomis viltimis paleidžiama SMS paslaugą ir tikime, kad ji padės mus trečiąją gimtadienį švęsti užsiauginus dar didesnius raumenis, o turinio kokybės kartelę pakėlus į naujas aukštumas.


2018-10-10

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt