P0

Svarbu, Švietimas

Bus nauji Klaipėdos universiteto rektoriaus rinkimai (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-10-15


Klaipėdos universiteto (KU) Tarybai pirmadienio vakarą uždarame posėdyje nepavyko išrinkti rektoriaus. Taryba artimiausiu metu apsispręs dėl naujų rinkimų datos.

Rinkimų tiesiojoje buvo likę vienu kandidatu mažiau – KU Socialinių ir humanitarinių mokslų fakulteto Vadybos katedros vedėjas prof. dr. Rimantas Stašys praėjusią savaitę nusprendė nebesiekti rektoriaus posto ir atsiėmė savo dokumentus.

Nė vienas iš pretendentų į rektorius nesulaukė reikiamų 6 Tarybos narių balsų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Taryba rinkosi iš Mykolo Romerio universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto doc. dr. Mariaus Lanskoronskio, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto, Ekonomikos, verslo ir vadybos akademinio centro prof. Sigito Vaitkevičiaus, laikinojo KU rektoriaus prof. dr. Artūro Razbadausko, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus prof. dr. Viktoro Senčilos ir doc. dr. Stefan Kirchner iš Suomijos (Laplandijos universitetas, Arkties centras). Visi jie, išskyrus užsienietį, posėdžio metu Tarybai išdėstė savo planus ir atsakinėjo į klausimus.

Pagal KU rektoriaus rinkimo tvarką Senatas turėjo svarstyti ir teikti siūlymus Tarybai dėl pretendentų į rektoriaus pareigas tinkamumo eiti rektoriaus pareigas. Balsuojant Senate daugiausiai palaikymo balsų buvo sulaukęs A. Razbadauskas.

Rektorius renkamas slaptu balsavimu. Rektorius laikomas išrinktu, jeigu už jį balsuoja ne mažiau kaip šeši Tarybos nariai. Tačiau pirmame ture nė vienas iš kandidatų nesurinko tiek balsų, tad buvo paskelbtas antrasis. Jame dalyvavo A. Razbadauskas ir V. Senčila, tačiau ir tada nė vienas iš jų nesulaukė reikiamo kiekio balsų. Nei pirmojo, nei antrojo etapo balsavimo rezultatų Taryba nusprendė neskelbti.

KU Tarybą sudaro 9 nariai: Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas (pirmininkas), prof. dr. Darius Daunys, prof. dr. Vytautas Juščius, Klaipėdos savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė, Klaipėdos universiteto studentų sąjungos prezidentė Vaiva Makarauskaitė, prof. dr. Arvydas Martinkėnas, AB „Klaipėdos baldai“ direktorius Vidas Mišeikis, AB „Klaipėdos nafta“ SGD paslaugų skyriaus vadovė Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė ir prof. habil. dr. Vladas Žulkus. Posėdyje nedalyvavo V. Mišeikis. Jis balsavo tik nuotoliniu būdu pirmame ture.

Pasak V. Grubliausko, laikino rektoriaus pareigas ir toliau eis A. Razbadauskas.

“Atviros Klaipėdos” šaltinių teigimu, tokie rektoriaus rinkimų rezultatai rodo akivaizdžią kovą universitete tarp technokratų, gamtamokslių ir platesnio požiūrio atstovais vadinamų humanitarų, socialinių, sveikatos mokslų atstovų. Pasak mūsų šaltinių, pirmajame ture A. Razbadauskas gavo 5 balsus, V. Senčila – 3, o M. Lanskoronskis – vieną. Antrajame ture tarp A. Razbadausko ir V. Senčilos išliko toks pat balsų santykis.


  2018-10-15

  2 komentarai “Bus nauji Klaipėdos universiteto rektoriaus rinkimai”

  1. AvatarViktoras (IP: 193.219.187.34)

   Ne mažiau, kaip 6 iš 9. Tokia įstatyminė norma.

  2. AvatarJ (IP: 88.119.130.123)

   Tarybą sudaro 9 žmonės, o rektorius išrinktas gali būt tik kai už jį balsuoja ne mažiau 6. Kažkaip nelogiška. Gali taip amžinai būt be rektoriaus 🙂

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt