P0

Fotoreportažai, Kultūra

Kuriantys žmonės yra išrinktieji

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2018-10-16


Antradienio vakarą Klaipėdos galerijoje pristatydama žurnalistės fotomenininkės vilnietės Lilijos Valatkienės kūrybos darbų parodą “Išrinktieji”, Klaipėdos dailininkų sąjungos pirmininkė Neringa Poškutė sakė, jog šios parodos pavadinimas – neatsitiktinis.

Kartu su L. Valatkienės (centre) fotoportretais savo darbus pristatė ir tapytojas klaipėdietis Virginijus Viningas (kairėje) bei skulptorius Arūnas Sakalauskas. Palmiros Mart nuotr.

“Kuriantys žmonės juk ir yra išrinktieji, tokie esate ir jūs, čia susirinkusieji”, –  į parodos atidarymą atėjusiems menininkams, žurnalistės kolegoms bei bičiuliams sakė parodos kuratorė.

Toks Išrinktasis, jos teigimu, yra ir parodoje kartu su L. Valatkienės menininkų portretais eksponuojamas klaipėdiečio Virginijaus Viningo nutapytas popiežiaus Pranciškaus portretas bei klaipėdietis skulptorius Arūnas Sakalauskas, galerijoje irgi eksponuojantis savo darbą.

Parodoje buvo pristatyti ne tik dėlionės („puzzle“) principu pateikti žurnalistės sukurti 90 žymių šalies menininkų, menotyrininkų portretai, bet ir to paties pavadinimo fotoalbumas.

Klaipėdoje surengta paroda “Išrinktieji”  – jau dešimtoji, prieš tai ji sėkmingai apkeliavo ne vieną Lietuvos galeriją, o iš Klaipėdos toliau tęs kelionę po kitas dar neaplankytas šalies vietas.

Trečiadienį L. Valatkienė Šilutėje Hugo Šojaus muziejuje (Lietuvininkų g. 4) kartu su būriu žymių menininkų savo darbus pristatys vizualaus meno parodoje  „Spindulys esmi begalinės šviesos“, skirtoje vieno iškiliausių lietuvių filosofų, rašytojų ir kultūros veikėjų Vilhelmos Storostos-Vydūno 150-osioms gimimo metinėms.

Palmiros Mart nuotr.


  2018-10-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt