P0

Kultūra

Tarptautinėje konferencijoje – karinio jūrų laivyno istorijos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-18


Lietuvos jūrų muziejus kitą ketvirtadienį, spalio 25 d. rengia tarptautinę konferenciją „Jūrinės valstybės sargyboje: Lietuvos karinis laivynas istorijos sūkuriuose“. Konferencija vyks Klaipėdos universiteto Aula magna konferencijų salėje („Studlendas“, H. Manto 90-2).

Konferencijoje bus pristatyti Lietuvos ir kitų Baltijos jūros valstybių karinių laivynų tyrinėjimai, gvildenamos jų kūrimosi aplinkybės, istorija tarpukariu bei atkūrimas po 1990 metų.

Karo laivo „Prezidentas Smetona“ Klaipėdoje 1928 m. Jūrų muziejaus archyvo nuotr.

Karo laivo „Prezidentas Smetona“ istoriją pristatys Lietuvos jūrų muziejaus istorikas Romualdas Adomavičius, Dr. Gintautas Surgailis (Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija) papasakos, koks likimas ištiko Lietuvos karo laivyną netekus Klaipėdos, Gintautas Jakštys (Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas) atskleis Lietuvos karinio jūrų laivyno jūreivių kasdienybės tarpukariu momentus, prof. dr. Valdas Rakutis (Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas) pasidalins mintimis apie Lietuvos laivų likimus Baltijos jūroje 1939-1944 m., kilusiomis po 2017 metų ekspedicijos, Egidijus Papečkys (Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas) pasakos apie tai, kaip buvo atkurtos ir vystėsi Karinės jūrų pajėgos po 1990 metų.

Atskiras pranešimų blokas yra skirtas kitų, šalia Baltijos esančių šalių, karo laivynams: Jarmo Saarinen („Forum Marinum“ jūreivystės centras, Turku) pristatys ankstyvuosius Suomijos karinio jūrų laivyno metus, Arto Oll (Estijos jūrų muziejus, Talinas) – Estijos karinio jūrų laivyno kūrimosi peripetijas, Prof. Antoni f. Komorowski ir Marika Sokół (Lenkijos karo laivyno akademija, Gdynia) pasakos apie Lenkijos karinio jūrų laivyno vystymasis po 1918 metų.

Pranešama, kad Lietuvos jūrų muziejuje karinio laivyno tema yra viena iš ryškiausių: parengtos ir eksponuotos net kelios šiai temai skirtos parodos, pasakojusios apie pirmąjį Lietuvos karo laivą „Prezidentas Smetona“. Ir šiuo metu muziejuje parodoje „Trispalvė jūroje saugo“ yra pristatomas unikalus eksponatas – originali karo laivo „Prezidentas Smetona“ vėliava.

2017 m. ši vėliava grįžo į savo gimtąjį uostą – Klaipėdą. Ją paskolino JAV lietuvis kolekcininkas Henry Gaidis. Lietuvos valstybingumui reikšmingas simbolis yra eksponuojamas Jūrų muziejuje iki lapkričio, o vėliau jis keliaus i Vilnių ir Kauną.

Norintys dalyvauti minėtoje konferencijoje gali registruotis čia.

Kultūros straipsnių vidus

 


2018-10-18

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt