P0

Regionas, Svarbu

Rajonas nenori atiduoti Slengių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-25


Slengiškių norui tapti klaipėdiečiais pasipriešino Klaipėdos rajono politikai, ketvirtadienį Tarybos posėdyje vieningai balsavęs už tai, kad Slengiai liktų rajono sudėtyje.

Rajono Savivaldybės išplatintame pranešime sakoma, jog Tarybos nariai nusprendė neatsisakyti 270 ha teritorijos, į kurią per pastaruosius metus esą investuota daugybė lėšų, ir 800 rajono gyventojų, kuriems, prisijungus prie Klaipėdos miesto, esą labai padidėtų mokesčiai.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Nurodoma, kad Klaipėdos mieste yra ženkliai didesni žemės mokesčiai, skiriasi ir rinkliavos už atliekų surinkimą dydis. Individualiems namams Klaipėdos mieste metinės vietinės rinkliavos dydis yra 82 Eur, kai tuo tarpu Klaipėdos rajone – 43,6 Eur. Taip pat Klaipėdos miestas esą neturi technikos, kuria sūriu vandeniu laistomi žvyrkeliai. Teigiama, kad gyventojams, prisijungus prie Klaipėdos miesto, reikėtų šią paslaugą pirkti patiems.

Išplatintame pranešime vardijami ir kiti gyvenimo Klaipėdos rajone tariami pliusai: rajono savivaldybė subsidijuoja visus maršrutus miesto autobusais, “Klaipėdos keleiviniam transportui” šiemet skyrė apie 92 tūkst. eurų; rajono Savivaldybė už mieste besimokančio rajono vaiko lankytą dieną miesto savivaldybei moka 5,90 eurų ūkio lėšų, o norint pateikti į miesto darželius, esą nebūtina deklaruoti gyvenamosios vietos mieste, pakanka kreiptis į rajono Švietimo skyrių, kur bus išrašytas siuntimas į miesto ugdymo įstaigas; tiems tėvams, kurie pageidauja leisti vaikus į privačius darželius, įsikūrusius  Klaipėdos rajone, kompensuojamas mokestis įstaigai 150 Eur/mėn., o Klaipėdos mieste – 100 Eur/mėn.

“Savivaldybė kryptingai dirba, kad gyvenimo kokybė augtų ne tik Slengiuose, bet ir visoje Sendvario seniūnijoje, visame rajone”, –  sakoma išplatintame rajono Savivaldybės pranešime. Esą čia planuojami nauji projektai, ruošiamasi statyti naujas ugdymo įstaigas, projektuojami keliai, o tuo metu prieš beveik 20 metų prie Klaipėdos miesto prijungtame Tauralaukyje neva gyvenimo sąlygos beveik nepasikeitė.

Informuojama, kad Sendvario seniūnijoje šiuo metu gyvena apie 10 tūkst., o Slengiuose – 800 gyventojų. Iš viso Sendvario seniūnijai Klaipėdos rajono savivaldybė praneša planuojanti šiemet skirti apie 1,3 mln. eurų.

 


  2018-10-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt