P0

Miestas, Svarbu

Taršos matavimas – „kompresas nabašnykui”? (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-10-25


Klaipėdos miesto taryba ketvirtadienį vienbalsiai palaimino specialistų ir Savivaldybės administracijos siūlymą įvairius taršos parametrus matuoti ir tose vietose, kur iki šiol tai nebuvo daroma. O keturiuose matavimo taškuose bus padidintas tiriamų parametrų skaičius (dėl pietinės miesto dalies smarvės). Nors ir pritardami tokiai iniciatyvai kai kurie politikai neslėpė skepsio.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirminiame sprendimo projekte buvo numatyta, kad nauji taršos matavimo taškai būtų Švyturio g. tarp 10-12 gyvenamųjų namų, Verslo gatvėje ir Šienpjovių g. 25. Tyrimai mobilia laboratorija, esant pranešimams apie taršą, būtų vykdomi Melnragėje, prie gyvenamojo namo Molo g. 2 (arčiausiai AB „Klaipėdos nafta“) ir prie Sportininkų g. 44 namo.

Reaguodami į tai seniūnaičiai buvo pateikę miesto valdžiai prašymą, jog atsirastų dar vienas taršos matavimo taškas – P. Lideikio g. ant tilto arba po juo, nes čia dažnai jaučiamas nemalonus lakiųjų organinių junginių kvapas. Savo pageidavimus buvo išsakę ir politikai.

Pasak Savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Rasos Jievaitienės, pageidavimus apsvarsčiusi iš Klaipėdos universiteto mokslininkų ir kontroliuojančių institucijų susidedanti darbo grupė nusprendė pasiūlyti taršą matuoti Kopgalyje, o Smeltėje – triukšmą, nes šis rajonas jau yra apsuptas trimis oro taršos matavimo taškais.

„Tie pakeitimai yra kosmetiniai, nes monitoringas tik bėga iš paskos, bėga spaudžiamas valdžios. Mes turime pradėti kalbėti apie uždarus sunkiojo transporto koridorius, tik tada galime kalbėti apie taršos mažinimą”, – dėstė Nina Puteikienė.

„Dabar kontrolės nėra jokios, miestas skęsta dulkėse. Tos stotelės yra gerai, bet tai tik kompresas nabašnykui, nes kol savivalda neperims svertų, jos nieko nepadės. Tol mes bėgsime traukiniui iš paskos ir dusime. Kokių naujų taršos šaltinių atsirado. „Klaipėdos energija” pradėjo kūrenti medienos atliekas, transporto srautai sureguliuoti taip, kad naudingi uostui. Manyčiau, kad reikėtų per Savivaldybių asociaciją miesto Tarybai inicijuoti teisės aktų pakeitimus”, – teigė Valdemaras Anužis.

Tuo metu konservatorius Tomas Meškinis, asociacijos „Vitės bendruomenė” pirmininkas, teigė, kad ateityje šioje miesto dalyje reikėtų įrengti stacionarias taršos matavimo stoteles, nes dabar esą mobilių įrenginių duomenis bus galima tiesiog klastoti krovos įmonėms sustabdant darbus.


  2018-10-25

  Vienas komentaras apie “Taršos matavimas – „kompresas nabašnykui”?”

  1. AvatarVirginija (IP: 86.100.115.25)

   baisu, kai tarša viršija normas, tačiau tai konstatuoja stotelės ir tuo viskas baigiasi. Transporto koridoriai einantys į uostą turi būti perkelti už miesto

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt