P0

Politika

Liberalų Taryba patvirtino politikos savivaldoje principus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-10-27


Kaune susirinkusi Liberalų sąjūdžio Taryba aptarė ir artėjančius savivaldos, ir Europos Parlamento rinkimus: patvirtino savivaldybių tarybų rinkimų programos metmenis, išklausė pretendentų būti kandidatais į Europos Parlamento rinkimus prisistatymus.

“„Vis dar gyvename partijos reabilitacijos laikotarpyje, tačiau jis savotiškai dėkingas”, – teigė Eugenijus Gentvilas. Eriko Ovčarenkos nuotr.

„Rengdamiesi rinkimams liberalai eina į priekį. Tie, kurie labai norėjo, kad liberalai išsibėgiotų, pamatys, kad Liberalų sąjūdis iškėlė partijos kandidatų sąrašus didžioje dalyje Lietuvos savivaldybių. Liberalų sąjūdis niekur neišsilakstė. Aukščiau nosį, mums nereikia žmonių, kurie veda mus į pelkę. Mums reikia žmonių, kurie mus veda į viršūnę“, – pranešime spaudai cituojamas Liberalų sąjūdžio pirmininkas, klaipėdietis Eugenijus Gentvilas.

Dabartinį partijos laikotarpį pirmininkas įvertino kaip sudėtingą liberalams.

„Vis dar gyvename partijos reabilitacijos laikotarpyje, tačiau jis savotiškai dėkingas. Jei kam iki šiol buvo neaišku, kam reikalingi liberalai, kas tas liberalizmas, kas tas laisvas ir pats sprendimus priimantis žmogus, tai šis valdžios siautėjimas labai aiškiai parodo, kas yra liberalizmo alternatyva. Tokio žmogaus laisvės ribojimo, tokio savivaldos menkinimo neteko matyti nuo Nepriklausomybės pradžios“, – įsitikinęs E. Gentvilas.

„Valstiečių“ valdymą E. Gentvilas įvertino kaip parlamentinės Lietuvos artinimą prie Vengrijos ir Lenkijos, ar net baltarusiškų ar rusiškų tradicijų.

„Liberalams atsiveria erdvė parodyti, kas yra alternatyva. Visada buvome vertinami kaip ideologiškai stipri partija. Kaip tik dabar yra ta liberalų diena, kai eidami į rinkimus galime iškelti liberalios demokratijos vėliavą. Galime likti prie pamatinių laisvės vertybių arba būti nustumti į pakraščius“, – akcentavo E. Gentvilas.

Partijos Taryba patvirtino savivaldybių tarybų rinkimų programos metmenis – politikos savivaldoje principus. Teigiama, kad pagrindinis liberalų tikslas savivaldoje – užtikrinti, kad žmonės būtų savo miestų ir miestelių šeimininkai, savivaldos teikiamos paslaugos būtų kokybiškos, žmonėms savo miestuose ir miesteliuose būtų gera gyventi.

„Savivaldos rinkimai yra vieni svarbiausių. Jie suteikia galimybę ir miestuose, ir regionuose gyvenantiems žmonėms gauti politinį kontaktą. Prieš dvejus metus atėję „valstiečiai“ davė didžiulę viltį regionams, tačiau savivaldos būklė blogėja ir mes pasiryžę kalbėti apie tai žmonėms. Ši savivaldos programa yra bazė ir gairės, kurios turėtų būti integruotos į liberalų programas regionuose. Tai yra mūsų pagalba, tačiau ne kišimasis į programą“, – neabejoja E. Gentvilas.


2018-10-27

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt