P0

Mums rašo

Į kiną – kitaip

Atvira Klaipėda

Jelena Osipkova, KVLC klubo „Draugystė“ mokytoja
2018-11-06


Taip lauktų rudens atostogų metu Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubo „Draugystė“ anglų kalbos būrelio mokytoja pasiūlė vaikams ne tik ilsėtis, bet ir prasmingai praleisti laiką.

Mokytoja pakvietė vaikus nueiti į kiną „kitaip“, t.y. prijungti į išvyką darbą būsimam tarptautiniam projektui, į kurį būrelio vaikai jau artimiausiu metu įsitrauks su savo bendraamžiais iš įvairių Europos šalių. Išvykos plano įgyvendinimas suteikė galimybę pramogauti, taikant anglų kalbą ir plečiant savo žinias.

Šios pramogos metu buvo ne tik tobulinamos anglų kalbos žinios, bet buvo pagerbta ir viena iš angliškai kalbančio pasaulio tradicijų – į kiną su kukurūzų spragėsiais. Autorės nuotr.

Šiai išvykai vaikai ir mokytoja pasirinko priimtiną daugumai filmą. Vaikai drauge su mokytoja kūrė ir siužetus projektiniams filmukams, kuriuose žvaigždėmis turėjo tapti patys būrelio grupės nariai. Diskusijoje prieš filmavimą buvo aptarta daugybė klausimų: apie ką kalbėsime? kas ką sakys? kaip nufilmuoti situacijas kuo įvairiau ir aiškiau? Filmavimo metu teko patirti ir įveikti aktorių darbo keblumus: kai iš pirmo žvilgsnio labai paprasta situacija buvo sėkmingai įveikta tik po keturių dublių. Ir tokių situacijų buvo ne viena! Būdavo, vienas iš „aktorių“ kažką ne taip ištardavo, kitas nespėdavo atsistoti į reikiamą vietą ir netilpdavo į objektyvą.

Kai pirmos išvykos dalies užduotys buvo sėkmingai atliktos, atėjo laikas užtarnautai pramogai Akropolio Forum Cinema salėje. Šios pramogos metu buvo ne tik tobulinamos anglų kalbos žinios, bet pagerbta ir viena iš angliškai kalbančio pasaulio tradicijų – į kiną su kukurūzų spragėsiais.

Tikslas buvo pasiektas – vaikai įsitikino, kad mokosi ne abstrakčių temų, bet dalykų, kurių jiems prireiks gyvenimiškose situacijose. Filmavimas leido jiems žengti svarbų žingsnį – išdrįsti pasakyti bent kelis sakinius angliškai viešai ir dar kartą įsitikinti, kad gėris gali laimėti kovą prieš blogį.

Popietė neprailgo ir buvo kupina teigiamų emocijų, kurių niekada nebūna per daug.

 


  2018-11-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt