P0

Kultūra

Netikėtas „Digitus perpetuum“ skambesys

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-06


Originalią pasaulio tautų instrumentų, varinių pučiamųjų kvinteto, perkusijos ir elektronikos sintezė skambės naujoje Klaipėdos brass kvinteto programoje „Digitus perpetuum“ lapkričio 7 dieną, trečiadienį, Klaipėdos koncertų salėje.

Kvintetas ją atliks kartu su multiinstrumentalistu ir kompozitoriumi Sauliumi Petreikiu, pastaruoju metu vis plačiau  –  nuo Europos iki Kinijos – savo kūrybą skleidžiančiu įvairiapusiu menininku. Varinių pučiamųjų partijas sukūręs Ignas Juzokas koncerto skambesyje įmaišys ir elektronikos, o dar spalvingiau bus pridėjus perkusiją, kuria gros Edmundas Federavičius.

S. Petreikis (nuotr.)  muziko profesiją Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pradėjęs kaip trimitininkas,  neapsiribojo tuo ir nėrė į nesibaigiančias naujų skambesių paieškas, susidomėjo lietuvių ir pasaulio tautų muzikos instrumentais, sukaupė didelę jų kolekciją. Jis profesionaliai groja įvairiais pučiamaisiais instrumentais iš viso pasaulio: jam pavaldžios klasikinė, indiška bansūri, kiniškos hulusi bei dizi, graikiška flojera, Šiaurės bei Pietų Amerikos ir nepalietiškos fleitos, airiški bei škotiški vislai, persiški najai, armėniški dudukai bei zurnos, slovakiškos fujaros, itališkos, Pietų Amerikos bei vengriškos okarinos, australiškas didžeiridū, Karibų salų kriauklės, slovakų švilpos, lūpinės armonikėlės ir daug kitų…

Talentingas atlikėjas jau yra išleidęs 6 savo kūrybos albumus, savo solo programas pristatęs daugelyje Europos šalių, taip pat JAV, Kinijoje ir kitur. Atlikėjas groja su grupe „Saulės Broliai“, Chris Ruebens Ensemble, Rasa Serra & World Duo, Baltijos gitarų kvartetu, M. K. Čiurlionio kvartetu, Domantu Razausku, taip pat su Lietuvos ir Lenkijos simfoniniais orkestrais kaip solistas. 2014 m. Škotijoje sukūrė grupę Saulius Petreikis and The Unit 7 Allstars ir išleido albumą „Lowlands”. Jis bendradarbiauja su įvairiais Lietuvos ir pasaulio muzikantais, šokėjais, aktoriais, režisieriais, kuria muziką spektakliams.

Koncerte skambėsiančios vientisos kompozicijos autoriai – S. Petreikis ir Ignas Juzokas (nuotr. apačioje).

Pastarasis taip pat pasižymi talento universalumu: be įvairios muzikos kūrybos jam puikiai pažįstamas kontrabosas ir garso režisūra. Diplomuotas kompozitorius ir atlikėjas I. Juzokas sukurs ir gyvai atliks elektroninę projekto dalį bei užrašys pučiamųjų kvinteto partijas.

Perkusijos partiją atliks klaipėdietis Edmundas Federavičius, kuris be džiazo projektų dažnai pasirodo Klaipėdos koncertų salėje bei Klaipėdos muzikiniame teatre. Klaipėdos brass kvinteto sudėtyje muzikuos Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Evaldas Bružas (trombonas) ir Vidmantas Liasis (tūba).

Kultūros straipsnių vidus

„Kai klausausi patinkančio atlikėjo, jaučiuosi kaip naujai gimęs. Norėčiau, kad ir kiti tai išgyventų mano koncertuose“, – sako S. Petreikis, kviečiantis tapti unikalaus projekto „Digitus perpetuum“ dalimi.

 

 


  2018-11-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt