Už be priežiūros paliktus automobilius – baudos

Transportas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-11-07

Bendro naudojimosi vietose paliktos neprižiūrimos, naudojimui netinkamos transporto priemonės kelia didelių nepatogumų visų didesnių Lietuvos miestų gyventojams bei eismo dalyviams, teršia aplinką. Pastebima, kad tokių automobilių daugėja atvėsus orams ar užklupus žiemai. Kaip gyventojai turėtų elgtis?

Pranešama, kad pastaraisiais metais Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacija (ENTPTA) kasmet vidutiniškai gauna apie 1,5 tūkst. pranešimų iš gyventojų apie bendro naudojimo vietose paliktas eksploatuoti netinkamas transporto priemones. Vien šių metų sausio-rugsėjo mėn. tokių pranešimų gauta per 1,4 tūkst. Iš Klaipėdos apskrities sulaukta 108 pranešimų.

Už pirmą kartą padarytą pažeidimą numatyta bauda siekia nuo 70 iki 140 eurų, o už antrąkart – iki 300 eurų bauda su (arba be) automobilio konfiskavimu. Palmiros Mart nuotr.

„Gyventojai, kuriems rūpi švari aplinka ir kurie nelinkę taikstytis su pažeidėjais, dėl viešose vietose paliktų senų transporto priemonių gali kreiptis į mus arba tiesiogiai –  į savivaldybių Viešosios tvarkos skyrių ar policiją. Pažeidėjai turėtų žinoti, kad už neatsakingą elgesį gresia piniginės baudos ar net automobilio konfiskavimas“, – pranešime  spaudai cituojamas ENTPTA vadovas Vladimiras Jankoit.

Pasak V. Jankoit, tendencijos nesikeičia – vis daugiau senų automobilių be priežiūros paliekama užklupus vėsesniems orams ar žiemai. Tokie automobiliai tampa kliūtimi išvažiuoti iš daugiabučių kiemų, gatvėse valyti sniegą ir panašiai.

Primenama, kad Administracinių nusižengimų kodeksas numato, jog už neeksploatuojamos ir be priežiūros paliktos transporto priemonės laikymą bendro naudojimo vietose gyventojui gresia bauda arba automobilio konfiskavimas. Už pirmą kartą padarytą pažeidimą numatyta bauda siekia nuo 70 iki 140 eurų, o už antrąkart – iki 300 eurų bauda su (arba be) automobilio konfiskavimu.

Pagal teisės aktus nuo šių metų gegužės 20-osios eksploatuoti netinkami lengvieji automobiliai (M1 klasės) ir transporto priemonės iki 3,5 tonos ir 9 sėdimųjų vietų (N1 klasės) išregistruojami tik pateikus jų sunaikinimo pažymėjimą.

Kol kas duomenys ne itin džiugina. „Regitros“ duomenimis, 2018 metų sausio-rugsėjo mėn. buvo išregistruota 109,6 tūkst. lengvųjų automobilių ir beveik 7,1 tūkst. mikroautobusų. Lengvųjų automobilių, pasibaigus jų eksploatavimui (pranešus apie sunaikinimą), šiemet tebuvo išregistruota 6 tūkst., kai pernai tuo per metu – šiek tiek daugiau nei 5 tūkst., o per visus metus – 7,3 tūkst. automobilių.

 

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Transportas

Automobilių spūstys prie perkėlos vėl kaitina aistras (1)

Prasidėjus vasarai, tradiciškai vėl prabilta apie būtinybę spręsti prie Naujosios perkėlos susidarančių automobilių spūsčių klausimą. Šį kartą alyvos į ugnį ...
2026-06-11
Skaityti daugiau

Transportas

Automobilių entuziastai kviečiami burtis paskutinį mėnesio sekmadienį

Gegužės 31 dieną Klaipėdoje startuoja nauja automobilių entuziastų iniciatyva – „Pajūrio Cars & Coffee“. Tai renginių formatas, kuris itin populiarus ...
2026-05-20
Skaityti daugiau

Regionas

Palangoje keičiasi rinkliava už automobilių statymą

Jau nuo šio penktadienio, gegužės 15 d., iki rugsėjo 15 d. imtinai keičiasi rinkliavos dydžiai automobilių stovėjimo aikštelėse Palangoje. Žaliojoje ...
2026-05-14
Skaityti daugiau



Pin It on Pinterest

Share This