P0

Švietimas

Vidutinis mokytojų atlyginimas padidėjo daugiau nei 100 eurų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-08


Švietimo ir mokslo ministerija skelbia, jog perėjus prie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo, jų vidutinė alga šiais mokslo metais padidėjo daugiau kaip 110 eurų, arba beveik 14 proc., palyginti su pernai metais, ir siekia 934 Eur neatskaičius mokesčių.

Pranešama, kad atlyginimai augo 70 proc. mokytojų.

Esą atlyginimų augimas fiksuojamas tiek mieste, tiek kaime. Skirtingose savivaldybėse bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų atlyginimai didėjo nuo 5 proc. iki 31 proc. Kauno ir Vilniaus mokytojams atlyginimai padidėjo 16 proc., Klaipėdos – 11 proc., o štai  Rietavo savivaldybėje – net 25 proc.

Švietimo vidus

Teigiama, kad analizei naudojami rugsėjo mėnesio atlyginimų duomenys, didelė dalis savivaldybių lėšas perskirstė jau po pirmojo atlyginimo išmokėjimo, todėl situacija ateinančiais mėnesiais turėtų tik gerėti.

Žadama nuo 2019 m. rugsėjo, antruoju etatinio įvedimo etapu, skirti papildomų lėšų papildomoms mokytojų darbo valandoms apmokėti, vidutinis atlyginimų augimas tada esą bus dar tolygesnis.

„Vienas pagrindinių etatinio apmokėjimo tikslų – socialiai teisingesnis darbo apmokėjimas, orientuotas į mokinių pasiekimų atskirties mažinimą. Etatiniu apmokėjimu taip pat siekiama sukurti patrauklesnes sąlygas jauniems specialistams įsidarbinti mokykloje ir gauti adekvatų atlygį. Šuo etapu svarbu subalansuoti mokytojų krūvius. Dabar atidžiai stebime situaciją Lietuvos mokyklose, yra sudaryta etatinio koordinavimo darbo grupė, kuri analizuoja visus gaunamus duomenis bei formuluoja pasiūlymus, kaip galima visą šią sistemą tobulinti. Nuo kito rugsėjo mokyklų laukia antrasis etatinio įvedimo etapas, tad iki jo turime patobulinti šią sistemą, kad ji veiktų sklandžiau“, – pranešime spaudai cituojama  švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Įvedus etatinį mokytojų darbo apmokėjimo modelį, nuo rugsėjo mokytojų atlyginimų fondas pasipildė 17,4 mln. eurų. Iš viso iki 2020 m. mokytojų algoms valstybė numačiusi skirti 95 mln. eurų ir tai leis jų atlyginimus vidutiniškai padidinti 20 proc.

Vidutinis mokytojų atlyginimas 2016 metais buvo 783 eurai, 2017 metais – 822 eurai, 2018 metais – 934 eurai.

 


2018-11-08

Vienas komentaras apie “Vidutinis mokytojų atlyginimas padidėjo daugiau nei 100 eurų”

  1. Taip, atlyginimas man padidėjo apie 20%, o darbo apimtis padidėjo apie 60 %. Taigi, realiai mano atlyginimas sumažėjo… Kodėl apie tai niekas nekalba?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt