P0

Miestas

Baigiamas tvarkyti Dujų fabrikas (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-13


Klaipėdos savivaldybė praneša pritarusi skirti finansavimą A. Jankevičiaus individualiai įmonei už atliktus Dujų saugyklų paveldo tvarkybos darbus.

Klaipėdos miesto savivaldybė dalinai finansuoja buvusio Dujų fabriko komplekso sutvarkymą. Tam numatyti 97 339 eurai:  64 500 Eur bus skirta antros dujų saugyklos pastatui, 32 836 Eur – pirmos.

„Džiaugiuosi, kad uostamiestyje išnyks dar vienas pastatas vaiduoklis. Taip pat noriu padėkoti komplekso prikėlimu užsiimančiam VšĮ fondui „Augustus“ ir pastatų savininkui Augustinui Jankevičiui. Tai puikus pavyzdys, kaip savivalda komunikuodama ir bendraudama su miestiečiais gali pasiekti tikrai daug“, – pranešime spaudai cituojama darbo grupės vadovė Alina Velykienė.

Ji paragino visus valstybės ar savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų valdytojus teikti prašymus paramai gauti.

Dėl paraiškų teikimo galima kreiptis į Klaipėdos miesto savivaldybės Paveldosaugos skyrių (Liepų g. 11, Klaipėda) el. paštu paveldosauga@klaipeda.lt, tel.: (8 46) 39 60 68, (8 46) 39 60 38.

INFORMACIJA

Dujų fabrikas pastatytas XIX a. Prieškariu jo kompleksą sudarė net 28 statiniai, kuriuose iš akmens anglies buvo gaminamos dujos, taip pat derva, o nuo XX amžiaus pradžios – amoniako vanduo, benzolas, selteris. Dabar iš dujų fabriko likę tik 3 pastatai. Sutvarkyti palaipsniui planuojama juos visus.


2018-11-13

Vienas komentaras apie “Baigiamas tvarkyti Dujų fabrikas”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt