P0

Švietimas

Streikuoti žada ir uostamiesčio mokytojai (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-13


Visą Lietuvą apimsiantis švietimo darbuotojų streikas prieš šalies valdžią palies ir Klaipėdą.

“Smeltės” pedagogai prie streiko žada prisijungti nuo kitos savaitės. Palmiros Mart nuotr.

Klaipėdos savivaldybės žiniomis, dabartiniais, tačiau negalutiniais duomenimis, nuo pirmadienio jau streikuoja lopšelis-darželis „Želmenėlis“, nuo lapkričio 15 d. planuoja prisijungti Vytauto Didžiojo gimnazija, nuo lapkričio 16 d. – „Vyturio“ progimnazija ir „Gilijos“ pradinė mokykla, nuo lapkričio 19 d. – „Vėtrungės“, Vydūno, „Žemynos“ gimnazijos, Gedminų, „Santarvės“, „Smeltės“, Liudviko Stulpino, „Verdenės“, „Versmės“ progimnazijos, nuo lapkričio 20 d.  – „Varpo“ gimnazija, Litorinos pagrindinė mokykla bei „Pajūrio“ progimnazija.

„Norėčiau visus paraginti laikytis rimties. Savivaldybė su streikuojančiomis ir tai planuojančiomis daryti įstaigomis bendrauja. Pastarosios turėjo informuoti tėvelius tiesiogiai apie visas aplinkybes bei ugdymo procesą streiko metu. Rekomenduojama, jei yra galimybė, vaikų nevesti į streikuojančias įstaigas, tačiau šios ir darželinukus, ir mokinius priimti privalo. Taip pat užtikrinti vaikų maitinimą bei užimtumą net nevykstant pamokoms“, – pranešime spaudai cituojamas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Švietimo vidus

Kiek šis streikas užtruks, niekas pasakyti negali. Ankstesniaisiais metais jie tęsdavosi tris savaites. Bet kokių klausimų turinčius tėvelius raginama kreiptis į savo atžalų ugdymo įstaigų administracijas.


2018-11-13

Vienas komentaras apie “Streikuoti žada ir uostamiesčio mokytojai”

  1. Ar dar kas neaišku Klaipėdos mokytojams dėl pamokų krūvių sudarymo, dėl etatinio d. užmokesčio ir pn.? Jei TAIP, kodėl neišsiaiškina su savo mokyklos direktoriais, su Savivaldybės Švietimo sk. tarnautojais? O jų yr a net 12. Didžiausias skyrius savivaldybėje. Kur jie yra? Ar eina į mokyklas,ar aiškinasi situaciją? Jei vyksta streikas mokytojai nedirba, tai neturi darbo ir Šv. skyriaus darbuotojai. JIEMS REIKIA NEMOKĖTI ATLYGINIMO už tas dienas.
    Protingi mokytojai nekels tokios didelės suirutės mokyklose, šeimose, valstybėje. Jie (protingi mokytojai) ras ir randa kitą išeitį keisti situaciją.
    Reikia neatidėliotinai mažinti Šv. skyriaus darbuotojų skaičių. Keista, kodėl tai nedaroma?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt