P0

Politika, Svarbu

Alinos Velykienės komisija: rašys preliminarias išvadas

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-11-15


Išklausiusi dviejų Savivaldybės administracijos tarnautojų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pavedimu sudaryta Klaipėdos miesto tarybos  komisija nusprendė, jog jau galima rengti preliminarias išvadas, ar Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė nesupainiojo interesų.

Komisijai sutarė, kad iš esmės jau galima rengti išvadų projektą, bet į kitą posėdį dar ketinama kviestis ir pačią Aliną Velykienę. Martyno Vainoriaus nuotr.

Savivaldybės administracijos Architektūros ir miesto planavimo skyriaus vedėjas Almantas Mureika bei Statybos leidimų ir statinių priežiūros skyriaus vedėjas Gediminas Pocius komisijos prašymu jos nariams paaiškino, kaip vyksta namų “pridavimo” procesas, kurį turintiems pereiti žmonėms ar įmonėms ir talkininkauja A. Velykienės kartu su sutuoktiniu įsteigta bendrovė “Sinergijos projektai”.

G. Pocius aiškino, kad pastatų “pridavimo” komisijoje Savivaldybei atstovauja vienas specialistas. Kuris – sprendžia Urbanistinės plėtros departamento direktorius.

“Nė karto jokių nurodymų ar prašymų nesu gavęs. “Infostatyboje” matyti, kas būna įkėlęs dokumentus. Su Alina Velykiene teko susitikti tik vieną kartą, kai ji buvo motinystės atostogose prie kotedžų Naikupės gatvėje, nes ten komisija rinkosi jau antrą kartą – pirmą kartą kažko buvo pritrūkę gaisrininkams. Tačiau tokie atvejai yra įprasta praktika”, – sakė G. Pocius.

A. Mureika taip pat sakė, kad niekada nėra sulaukęs jokių A. Velykienės prašymų.

“Tokia komisija tikrina, ar statinys pastatytas pagal projektą – jokio subjektyvumo čia negali būti. Kas iš to, jei kuris nors jos narys paprašytas ir atliktų tikrinimą, kad ir dvigubai greičiau – kol nebus visų institucijų atstovų pritarimo, tol nebus galutinio komisijos pirmininko, kuris būna iš Statybų inspekcijos, parašo. Pavyzdžiui, Savivaldybė jau seniai buvo pritarusi baseinui, o gaisrininkai ten tris kartus ėjo. Be to, Savivaldybė dabar yra visiškai išjungta iš nuosavų namų “pridavimo” proceso, nors be reikalo – būna, kad visai kita spalva nudažo”, – pasakojo A. Mureika.

Komisijai sutarė, kad iš esmės jau galima rengti išvadų projektą, bet į kitą posėdį dar ketinama kviestis ir pačią A. Velykienę.

Komisijos narė Nina Puteikienė atkreipė dėmesį, kad po pirmojo posėdžio A. Velykienė jau išėmė užrašą iš savo “Facebook” profilio, kuriame po jos vardu ir pavarde buvo tekstas “Sinergijos projektai, UAB”.

“Tačiau jos nuotraukos fone vis dar yra aiški šios įmonės reklama. Tai tas pat lyg sveikatos apsaugos ministras reklamuotų kokius nors konkrečius akinius. Ir VTEK rašo, kad tarnautojams reikia elgtis taip, kad dėl jų elgesio nekiltų jokių abejonių. O tokia pateikiama informacija kelia abejonių”, – sakė N. Puteikienė.

A. Velykienė „Atvirai Klaipėdai“ buvo sakiusi, kad skundas VTEK yra grįstas melagingais teiginiais ir pati pageidavo tokios komisijos, kad galėtų įrodyti, jog jokių pažeidimų nepadarė. Kad A. Velykienė niekada nėra dariusi jokio spaudimo, tvirtino ir Savivaldybės administracijos Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas.

Komisiją sudaro liberalai Artūras Šulcas ir Vaida Žvikienė, Rusų aljanso atstovė Tatjana Fedotova, konservatorius Rimantas Didžiokas, Jonas Sąlyga, Lilija Petraitienė ir Nina Puteikienė.

Pagal VTEK pavedimą tyrimas turėtų būti baigtas per mėnesį, jo išvadas dar turi tvirtinti miesto Taryba.


  2018-11-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3F, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt