P0

Konsultacijos

Šiaulių bankas perspėja dėl sukčių

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-16


Šiaulių bankas informuoja, kad pastarosiomis dienomis itin pradėjo plisti melagingi laiškai, kuriuose pranešama apie tariamai neteisingus bandymus prisijungti prie interneto banko ir užblokuotą paskyrą. Melaginguose laiškuose gyventojai raginami nedelsiant prisijungti prie savo el. bankininkystės paskyros ir pateikti savo mokėjimo kortelių duomenis. Pateikiama prisijungimo nuoroda į banko veiklą imituojančią svetainę.

Be to, gyventojai sulaukia skambučių iš asmenų, kurie apsimeta FNTT atstovais ir praneša apie neva užblokuotas banko sąskaitas.

Šiaulių bankas apie incidentą pranešė ir bendradarbiauja su Nacionalinio kibernetinio saugumo centru.

Gyventojai raginami nepasitikėti įtartinais el. laiškais ir skambučiais bei susipažinti su patarimais, kaip nepakliūti į sukčių pinkles.

Rekomendacijos el. bankininkystės naudotojams dėl melagingų banko veiklą imituojančių laiškų:

 • Bankas nesiunčia klientams laiškų apie neteisingus bandymus prisijungti prie interneto banko, paskyros ar sąskaitų blokavimą;
 • Banko darbuotojai niekada neskambina klientams telefonu, siekdami sužinoti asmeninę ar prisijungimo prie interneto banko informaciją;
 • Būtina tikrinti siuntėjo el. pašto adresą. Sukčiai imituodami siuntėją susikuria panašias į banko el. pašto dėžutes, pavyzdžiui, šiuo atveju: info@sblinija.it; update@sblinija.it.;
 • Dažnai sukčius išduoda laiškai, kuriuose yra gramatinių ar stiliaus klaidų;
 • Prie interneto banko patariama visada jungtis per banko svetainę, nespausti ant laiškuose pateiktų nuorodų, kurios gali nukreipti į apgaulingą svetainę ar užkrėsti kompiuterį virusine programa;
 • Siekdami išgauti prisijungimo duomenis ar išvilioti pinigus, dažnai sukčiai apsimeta valstybės institucijų atstovais ar teisėsaugos pareigūnais. Atkreipiamas dėmesys, kad jokių institucijų atstovai neturi teisės gauti banko duomenų el. paštu ar telefonu.

Taip pat raginama nepasitikėkite įtarimą keliančiomis trumposiomis žinutėmis (SMS), nespausti žinutėse esančių nuorodų.

Apie gaunamus įtartinus el. laiškus ar kitus kibernetinius incidentus raginama pranešti Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui.


  2018-11-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Redakcijos adresas:
  Bangų g. 5A (3 aukštas)
  Klaipėda, LT-91250
  Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt