P0

Regionas

Klaipėdietis žurnalistas apdovanotas už nuopelnus Neringai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-18


Neringai švenčiant miesto įkūrimo 57 metų sukaktį, šalia daugybės renginių bei savivaldybės įsteigtų apdovanojimų, vienu iš jų pasipuošė ir klaipėdietis žurnalistas, kraštotyrininkas ir gamtininkas Denisas Nikitenka.

Jam įteiktas ženklas „Už nuopelnus Neringai“.  Prie jo pridėtame Neringos mero Dariaus Jasaičio padėkos rašte parašyta: “Už prasmingą Neringos vardo ir jos istorijų garsinimą bei rūpinimąsi, kad Kuršių nerijos gamtinės ir kultūrinės vertybės nenukeliautų užmarštin”.

Atsiimdamas šį, pasak žurnalisto, labai garbingą, jam ypač brangų ir meniškai sukurtą ženklą, D. Nikitenka Neringą palygino su perlu, kuris niekada netaps Svarovskio kristalu.

Kuršių nerija – unikali, todėl didžiausia atsakomybė jos išsaugojimui tenka visiems mums, mylintiems šį gamtos ir žmonių sukurtą stebuklą”, – sakė žurnalistas, šiuo metu dirbantis “Lietuvos žiniose” ir be kitų temų ypač daug dėmesio skiriantis šiam jo mylimam kraštui.

Žurnalistas šalia daugybės straipsnių apie pusiasalį yra išleidęs ir pažintinį gausiai iliustruotą Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovą.

D. Nikitenkos iniciatyva Klaipėdoje buvo įrengta vėtrungių alėja, o 2014 metai paskelbti Vėtrungių metais. Jis taip pat skaito paskaitas moksleiviams apie kuršių ir kitų vakarinių baltų genčių paveldą – piliakalnius, veda ekskursijas, yra aktyvus istorinio klubo “Pilsots” narys.

Šiemet išėjo D. Nikitenkos sudarytas leidinys „Pilsoto žemės pilys“.


  2018-11-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt