P0

Švietimas

Klaipėdos pramonininkai skatins rinktis tiksliuosius mokslus

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-19


Kodėl vaikai vangiai renkasi ateities ekonomikai ir ateities mokyklai taip reikalingus tiksliuosius mokslus bei ką gali visuomenė-valdžia-verslas kartu nuveikti, kad situacija pasikeistų? Į šiuos klausimus bus ieškoma atsakymų Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) organizuojamoje konferencijoje “Tikslieji mokslai veža! Misija įmanoma”.

Ji vyks lapkričio 21 d. 14.30 val. Klaipėdos universiteto “Aula Magna” auditorijoje.

Anot KPA pranešimo, surengti šią diskusiją paskatino vis gilėjanti problema, su kuria susiduria ir verslas, ir švietimo įstaigos – trūksta inžinierių, programuotojų, tiksliųjų mokslų mokytojų.

Švietimo vidus

“Jeigu ir toliau mažės vaikų, savo ateities karjerai pasirenkančių tiksliuosius mokslus, ateityje susidursime su rimtomis problemomis. Verslas, siekdamas konkuruoti su pasaulio rinkomis, sparčiai automatizuojasi, o tam reikia specialistų. Su laikmečio iššūkiais susiduria ir mokyklos – turim stiprinti mokytojų rengimą”, – pranešime spaudai cituojamas KPA prezidentas Darius Butvydas.

Konferencijoje pranešimus skaitys ir diskutuos vietos ir šalies valdžios atstovai, mokytojai, verslininkai, psichologai.

Šįmet Švietimo ir mokslo ministerija atsižvelgė į aukštųjų mokyklų, darbdavių, verslo ir investuotojų poreikius ir prašymus padidinti krepšelių kiekį tiksliesiems, inžineriniams mokslams. Vis dėlto liko neužimta daugiau nei 5 tūkst. valstybės finansuojamų studijų vietų.


  2018-11-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt