P0

Kriminalai ir nelaimės

Baigta uosto įmonėse Rusijai šnipinėjusio klaipėdiečio byla

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-20


Generalinė prokuratūra praneša apie teismui perduotą baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai šnipinėjimu pareikšti klaipėdiečiui R. Š.

Pranešama, kad 44 metų kaltinamasis, gimęs Brianske (Rusijos Federacija), buvo užverbuotas Rusijos Federacijos žvalgybos organizacijos ir vykdė užduotis, susijusias su informacijos rinkimu bei jos perdavimu šios užsienio valstybės žvalgybos organizacijai.

Bylą dėl šnipinėjimo baigė ir teismui perdavė Generalinės prokuratūros prokurorai. Prokuratūros feisbuko nuotr.

Surinkti duomenis leidžia manyti, kad kaltinamasis nuo 2015 m. iki jo sulaikymo 2017 m. gruodžio mėnesį rinko ir perdavinėjo informaciją apie Lietuvos kariuomenės karines jūrų pajėgas, NATO karo laivus bei jais gabenamą karinę techniką, Klaipėdos mieste ir Klaipėdos jūrų uoste esančius objektus, įskaitant ir tuos, kurie turi strateginę reikšmę valstybės nacionaliniam saugumui.

Įtariama, kad vykdydamas Rusijos Federacijos žvalgybos organizacijos užduotis, klaipėdietis rinko informaciją apie suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą, AB „Klaipėdos nafta“, šių objektų infrastruktūrą, rezervuarus, apsaugos sistemas ir jų pasikeitimus.

Nepaisant to, kad užsienio valstybės žvalgybinės institucijos kontaktai su R. Š. vykdavo laikantis ypatingos konspiracijos sąlygų, Antrojo operatyvinių tarnybų departamento pareigūnams pavyko juos užfiksuoti. Šių kontaktų metu buvo perduodamos užduotys, instrukcijos apie informacijos rinkimo ir užšifravimo būdus, atsargumo priemones, naudotinas užtikrinant jų susižinojimo slaptumą.

Pažymėtina, kad R. Š. nerinko ir neperdavinėjo įslaptintų dokumentų, tačiau jo veiksmai vertintini kaip nusikalstami, nes jis veikė vykdydamas užsienio valstybės žvalgybos organizacijos užduotis. Turima duomenų, kad kaltinamasis taip pat vykdė ir kitas užduotis, tarp kurių buvo pavedimas užmegzti draugiškus santykius su Lietuvos kariuomenės karinių jūrų pajėgų darbuotojais bei įgyti jų pasitikėjimą.

Šnipinėjimu kaltinamas R. Š. yra suimtas nuo 2017 m. gruodžio. Už šnipinėjimą numatyta laisvės atėmimo nuo 3 iki 15 metų bausmė.

Prokuratūros pranešime teigiama, kad iš viso nuo 2014 metų Lietuvoje išaiškinta 12 asmenų, kurie įtariami šnipinėjimu. 5 asmenys jau yra nuteisti ir nubausti laisvės atėmimo bausmėmis.


    2018-11-20

    Parašykite komentarą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

    Parama

    Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

    Paremti
    Atviri dokumentai

    VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

    Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

    Su dokumentais galite susipažinti čia
    Informacija

    Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
    VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

    Puslapio taisyklės. 

    Redakcijos tel. + 370 650 77550
    el. paštas: info@atviraklaipeda.lt