Miestas

Diskutuos apie miesto viešąsias erdves

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-21


Visoje Lietuvoje vyksta žodžių kovos dėl pokyčių viešosiose erdvėse. Ne išimtis ir Klaipėda. Čia ietis dėl Atgimimo aikštės, Dangės skvero kryžiuoja dalis bendruomenės ir savivaldybė.

Apie tai, kaip rasti kompromisą, kaip auginti viešąsias erdves, išsaugant jų istorinę vertę bei praturtinant dabarties simboliais, šį penktadienį, lapkričio 23 dieną 17.30 val. bus kalbama diskusijoje „Klaipėdos viešųjų erdvių transformacijos ir deformacijos“. Diskusija vyks Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Gerlacho palėpėje.

Dalis klaipėdiečių buvo nepatenkinti ir pristatytu naujuoju Dangės skvero projektu. UAB „ICS projectus group“ vizualizacija

Istoriko Dainiaus Elerto teigimu, bėgant laikui miestas keičiasi, o jo viešosios erdvės tampa to meto atspindžiu. Kokį šiandien laiką matom viešosiose Klaipėdos miesto erdvėse – aikštėse, skveruose, parkuose? Esamą, praėjusį ir būsimą? Ar girdimas mūsų bendro buvimo erdvėse Klaipėdos širdies dūžiai – jos istorijos ir gyvasties ritmas?

Viešoje diskusijoje dalyvaus istorikai Vacys Vaivada, Kęstutis Demereckas, Dainius Elertas, Raimondas Kazlauskas, architektas Romas Gailius.

Diskusiją rengia Klaipėdos bendruomenių asociacija. Pranešama, jog tai pirmasis projekto „Klaipėdos širdies dūžiai“, dalinai finansuojamo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, renginys.

 


2018-11-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt