P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Komunizmas Smiltynėje baigsis?

Avatar

Martynas Vainorius
2018-11-21


Uostamiesčio savivaldybė ėmėsi spręsti “Atviros Klaipėdos” dar vasarą paviešintą nesusipratimą, kai ne tik penkerius buvo nesirūpinama Smiltynėje esančiu turtu, į kurio būklės pagerinimą investuota 1,65 mln. eurų Europos Sąjungos ES ir miesto biudžeto lėšų, bet ir leidžiama nemokamai juo naudotis.

Teigiama, kad iki metų galo bus paskelbtas konkursas ir išnuomotos šalia buvusių laivų kapinių, Ledų rago įlankoje, esančios krantinės, šalia kurių laivai iki šiol stovėjo nemokėdami jokių mokesčių.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Dabartinėje įlankos vietoje iki 1945 m.  buvo didžiulė kopa, nukasta, kai Klaipėdoje buvo statomas žvejybos uostas ir prireikė grunto. Vėliau į iškastą įlanką buvo atplukdomi nurašyti laivai ir paliekami nuskęsti. Tokios „laidotuvės“ čia vyko iki 1970-ųjų. 2013 m. įlankos darbus, atsiėjusius 5,7 mln. litų (iš kurių 639 tūkst. sudarė pačios Savivaldybės lėšos), atliko UAB „Garant Diving“. Tačiau išvaliusi šią teritoriją Savivaldybė ją tiesiog pamiršo ir čia savavališkai buvo pradėti švartuoti laivai. “Atvirai Klaipėdai” pradėjus domėtis tokia situacija, Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas birželio pradžioje sakė, jog ši problema bus sprendžiama.

“Mes nebuvome atlikę šių krantinių kadastrinių matavimų. Dabar jau tai yra padaryta. 8 metrai nuo kranto yra Savivaldybės akvatorija. Pasikvietėme dviejų įmonių, čia laikančių laivus, atstovus ir pasakėme, kad skelbsime nuomos konkursą ir jie ten galės stovėti tik turėdami nuomos sutartį. Jie sutiko ir žadėjo dalyvauti atvirame konkurse, kuris turėtų būti paskelbtas iki Naujųjų”, – po antradienį vykusio pasitarimo sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė.

Uosto vidus kompas

Pasak jos, krantinių šioje vietoje yra daug – apie 1,5 kilometrų, tad jų esą turėtų užtekti visiems norintiems.

Preliminari vieno bėginio krantinės metro nuomos kaina yra apie 10 eurų mėnesiui. Tad jei būtų išnuomojama 200 metrų krantinių 5 metų laikotarpiui, Savivaldybė gautų mažiausiai apie 120 000 eurų pajamų.


2018-11-21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Bangų g. 5A (3 aukštas)
Klaipėda, LT-91250
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt