P0

Verslas

Brangs SGD terminalo išlaikymas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-22


Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija nustatė naują vadinamąją suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo saugumo dedamąją, pridedamą prie gamtinių dujų perdavimo kainos. Ji nuo kitų metų pradžios sieks 618,94 Eur/(MWh/parą/metus).

Martyno Vainoriaus nuotr.

Palyginus su dabar galiojančia (469,99 Eur/(MWh/parą/metus), saugumo dedamoji didėja 31,69 proc.

Anot komisijos pranešimo, skaičiuojat buvo įvertinta tai, kad praėjusiu laikotarpiu buvo susidaręs pajamų skirtumas dėl prognozuotų ir faktinių SGD įsigijimo kainų, taip pat kitais metais numatomi beveik 6 proc. mažesni vartojimo pajėgumai nei 2018 m.

Į saugumo dedamąją yra įskaičiuoti SGD terminalo išlaikymo kaštai (įskaitant laivo nuomą, darbuotojus ir t.t.), gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid” patiriamos SGD terminalo administravimo sąnaudos, taip pat paskirtojo tiekėjo UAB „Litgas” tiekimo veiklos sąnaudos.

Saugumo dedamąją moka visi gamtinių dujų vartotojai.

Taip pat komisija SGD terminalo operatoriui – AB „Klaipėdos nafta”-  2019 m. nustatė 390,42 Eur/(MWh/parą/metus) SGD pakartotinio dujinimo paslaugos kainos pastoviąją dalį ir 0,13 Eur/MWh – kintamąją kainos dalį.

Pastovioji kainos dalis, palyginus su šiuo metu galiojančia, didėja 10,97 proc. dėl 2019 m. prognozuojamų 5,74 proc. mažesnių vartojimo pajėgumų. Taip pat 2019 m. planuojamos didesnės SGD plaukiojančios saugyklos eksploatavimo sąnaudos dėl būtinų atlikti priežiūros darbų tolimesnei veiklai vykdyti. Kintamoji kainos dalis didėja – 0,03 Eur/MWh.

Pakartotinio dujinimo kainos kintamoji dalis mokama už išdujintą gamtinių dujų kiekį, o SGD pakartotinio dujinimo kainos pastovioji dalis įskaičiuojama į tiekimo saugumo papildomą dedamąją.


2018-11-22

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt