Prokurorei ir verslininkui teistumo išvengti nepavyko

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2018-11-28

Lietuvos apeliacinis teismas praneša išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos prokuroro ir Klaipėdos apygardos teisme nuteistųjų Ritos Aliukonienės ir Arūno Cicėno gynėjų apeliacinius skundus dėl minėtų asmenų nuteisimo už prekybą poveikiu – rengimąsi pareikalauti kyšio už tariamas pastangas paveikti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją dėl palankesnio sprendimo Darbo partijos nariui.

Prokurorei ir verslininkui nepavyko išvengti teistumo. Martyno Vanoriaus nuotr.

Nuteistųjų advokatai Lietuvos apeliacinio teismo prašė jų ginamuosius išteisinti. Prokuroras apeliaciniu skundu prašė pakeisti nuteistiesiems kaltinimą ir nuteistųjų padarytą veiką vertinti ne kaip rengimąsi pareikalauti kyšio, o kaip baigtą nusikaltimą.

Lietuvos apeliacinis teismas tenkino prokuroro prašymą ir nuteistųjų nusikaltimą kvalifikavo kaip baigtą nusikaltimą, paskyrė laisvės atėmimo bausmes, atidedant jų vykdymą, ir konstatavo, kad buvusiai prokurorei pagrįstai paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – teisės dirbti valstybės tarnyboje atėmimas.

Lietuvos apeliacinis teismas pripažino, kad nuteistieji pareikalavo kyšio iš Vytauto Gapšio, todėl pirmosios instancijos teismas nepagrįstai nuteisė R. Aliukonienę ir A. Cicėną tik už rengimąsi jo pareikalauti. Tokia veika kvalifikuojama kaip baigtas nusikaltimas.

Taigi, teisėjų kolegija pakeitė nuteistiesiems veikos kvalifikavimą, bet paskyrė tokias pat, kaip ir Klaipėdos apygardos teismas, bausmes ir jų dydžius.

Klaipėdos apygardos teismas 2018 m. kovo 19 d. nuosprendžiu dėl rengimosi pareikalauti kyšio už pažadą paveikti teisėją minėtus asmenis pripažino kaltais ir R. Aliukonienę nuteisė trejų metų laisvės atėmimo bausme, o A. Cicėnui – dvejų, jų vykdymą abiems atidedant dvejiems metams bei įpareigojant nuteistuosius neišvykti iš gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be leidimo.

„Asmenys padarė tyčinį baigtą nusikaltimą, nes veikdami bendrininkų grupe atliko visus veiksmus, kurie rodo, kad iš V. Gapšio buvo pareikalautas didesnis negu 250 MGL vertės dydžio kyšis už pastangas paveikti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėją. Teismas nenustatė lengvinančių aplinkybių“, – Apeliacinio teismo pranešime spaudai cituojama teisėjų kolegijos pirmininkė Laima Garnelienė.

 

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Eligijus Masiulis: „Teisėjai galėjo būti šališki"

Vadinamojoje „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje nuteisti buvęs Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir parlamentaras Vytautas Gapšys mano, kad buvo ...
2024-04-06
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

LAT: Eligijus Masiulis lieka už grotų

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų atrankos kolegija išsprendė nuteistųjų Vytauto Gapšio, Eligijaus Masiulio ir Raimondo Kurlianskio kasacinių ...
2023-12-06
Skaityti daugiau

ELTA

Eligijus Masiulis lieka kalėti Kaune

Pirmadienį pranešta, kur laisvės atėmimo bausmes toliau atliks vadinamojoje „MG Baltic“ byloje už korupcines veikas nuteisti Vytautas Gapšys, Eligijus Masiulis ...
2023-12-04
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This