P0

Regionas

Pritarė Slengių prijungimui prie Klaipėdos

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-11-29


Ketvirtadienį posėdžiaujanti Klaipėdos miesto savivaldybės Taryba pritarė, kad Klaipėdos rajone esanti Slengių gyvenvietė būtų prijungta prie uostamiesčio.

Tam pritarė dauguma – 24 – Tarybos nariai, prieš prijungimą balsavo viena Lilija Petraitienė, keturi susilaikė (Jurijus Šeršniovas, Tomas Meškinis, Nina Puteikienė ir Alfonsas Vildžiūnas).

„Tai yra tam tikras precedentas, kurio laukia bei stebi ir daugiau gyvenviečių, esančių aplink Klaipėdą ir šiandien sprendžiančių panašią dilemą. Tarybos pritarimas nereiškia, kad bus užmiršti ir į antrą planą nustumti klaipėdiečių interesai, tačiau mes turime atkreipti dėmesį ir į žmones, kurie Klaipėdoje mato viltį ir tam tikrą siekiamybę“, – Tarybos posėdžio metu sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tokią iniciatyvą iškėlė patys slengiškiai, lapkričio 11 d. vyko ir vietos gyventojų apklausa, kurioje 58,4 proc. dalyvavusiųjų pasisakė už Slengių prijungimą prie miesto.

Pagal šalies teisės aktus galutinį sprendimą turės priimti Seimas, o Vyriausybė, teikdama Seimui dokumentus dėl savivaldybių teritorijų ribų keitimo, kartu turi pateikti ir savivaldybių, kurių teritorijų ribos keičiamos, tarybų nuomonę.

Žinia, Klaipėdos rajono savivaldybės taryba jau anksčiau yra išreiškusi priešingą nuomonę.

INFORMACIJA

Slengiai nuo Klaipėdos miesto centro yra nutolę apie 5 kilometrus, tuo metu iki Klaipėdos rajono centro – Gargždų – yra apie 20 kilometrų.

Slengių plotas yra apie 270 ha, čia gyvena apie 1100 gyventojų. Gyventojams yra aktualūs vaikų priėmimo į miesto mokyklas ir darželius, patogesnio susisiekimo su Klaipėdos miestu ir kiti klausimai, nes nemažai Slengių naujakurių dirba Klaipėdoje, jų vaikai lanko uostamiesčio mokyklas ir darželius. Dėl to dalis šeimų narių yra deklaravę gyvenamąją vietą Klaipėdoje.

 


Straipsnio vidus 10 pastraipa kompas

2018-11-29

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt