P0

Svarbu, Verslas

Šilumos kainos abrakadabra (4)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2018-11-30


Nuo gruodžio AB “Klaipėdos energija” klientams uostamiestyje ir Gargžduose ir toliau bus grąžinama dėl biurokratizmo per trejus metus susidariusi permoka, tačiau centralizuotai tiekiamos šilumos kaina gruodį vis tiek bus 4,64 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu metu. Lyginant su šiuo mėnesiu, ji didėja tik 1,5 proc.

Be to, ir vėl neišvengiama biurokratinių keistenybių – nuo kitų metų šilumos kaina Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (VKEKK) nurodymu bus skaičiuojama įvertinant “Klaipėdos energijos” atlyginimų mokos fondą pagal 2014 m. lygį. Tad po metų į galutinį tarifą jau turės būti įtraukta maždaug 1,2 mln. kompensacija įmonės darbuotojų atlyginimams.

Teigiama, kad „Klaipėdos energija“ dabar turi verstis su penktadaliu žemesniu darbo užmokesčiu nei kiti rinkos dalyviai ir taip suvaržomos bendrovės galimybės samdyti specialistus ir net išlaikyti esamus. Martyno Vainoriaus nuotr.

“Klaipėdos energijos” valdyba nustatė, kad gruodį už šilumą reikės mokėti 5,41 ct/kWh be PVM. Šis tarifas yra 1,5 proc. didesnis nei galiojantis lapkritį (5,33 ct/kWh) ir 4,64 proc. didesnis už galiojusį pernai gruodį (5,17 ct/kWh).

Tuo metu VKEKK ketvirtadienį pranešė, kad ji vienašališkai nustatė „Klaipėdos energijos” šilumos kainas, nes įmonės valdyba to nepadarė per nustatytą terminą. Anot VKEKK pranešimo, bazinė šilumos kaina (pagal ją nustatomas galutinis tarifas), palyginus su šiuo metu galiojančia, nuo sausio mažės apie 12 proc.

O pati “Klaipėdos energija” išplatino pranešimą, kuriame tvirtina, kad po trejų metų delsimo VKEKK patvirtino tokią bazinę kaina, kurioje kai kurie duomenys neatitinka realybės.

Teigiama, kad su tokiais VKEKK skaičiavimais nesutinka ir AB „Klaipėdos energija“ darbuotojų profesinė sąjunga.

“Praėjusią savaitę uostamiesčio bendrovės atstovai kartu su kolegomis iš kitų šilumos tiekimo įmonių pristatė VKEKK skaičiavimo neatitikimus Seimo Energetikos komisijai. Seimas neturi įgaliojimų atšaukti VKEKK spendimų, tačiau ir Energetikos komisijos nariai pareiškė nesuprantą, kokia ekonomine logika pagrįstas toks VKEKK paskaičiuotas mokos fondų mažinimas”, – rašoma pranešime.

Verslo straipsnių visus kompas

Tvirtinama, kad dėl tokio VKEKK sprendimo „Klaipėdos energija“ turi verstis su penktadaliu žemesniu darbo užmokesčiu nei kiti rinkos dalyviai ir taip suvaržomos bendrovės galimybės samdyti specialistus ir net išlaikyti esamus.

“Komisija aiškina, kad dabar daro metologinius pakeitimus ir po metų mums atiduos tai, ko dabar negauname. Leis po metų pasiimti iš vartotojų per tarifą. Jei nevėluos. Gaunasi tiesiog žaidimai. Profsąjunga surinko 350 parašų, kreipėsi į Prezidentūrą, Seimo kontrolierių, kad įpareigotų VKEKK atlikti savo pareigas, kaip priklauso”, – komentuodamas šią painią situaciją “Atvirai Klaipėdai” sakė “Klaipėdos energijos” vadovas Antanas Katinas.


  2018-11-30

  4 komentarai “Šilumos kainos abrakadabra”

  1. Avataranonimas (IP: 78.62.51.205)

   tai čia tu,-smagurį???

  2. AvatarAnonimas (IP: 193.110.36.16)

   Aš (Antanas Katinas) nekaltas, aplinka kalta…

  3. AvatarAnonimas (IP: 193.110.36.16)

   O gal darbuotojų Klaipėdos energijoje tiesiog yra perdaug ir dėl to mokos fondas tampa per mažas… Kaltinama VKEKK, bet nebandoma organizuoti darbą efektyviai…

   • AvatarTas pats (IP: 212.59.13.202)

    Anonimui – Gal tu nori gauti 2014 m. atlyginimą?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos adresas: Bangų g. 5A-3C, Klaipėda, LT-91250, Tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt