Uostas ir jūra

Pirmą kartą Lietuvoje bus įžiebtas kalėdinis keltas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2018-12-03


AB „Smiltynės perkėla“ kviečia į netradicinį renginį – kalėdinio kelto įžiebimo šventę, kuri vyks gruodžio 7 d., šį penktadienį, Senojoje perkėloje. Laivo papuošimui panaudota net kilometras girliandų.

Kalėdinėmis girliandomis bus papuoštas keleivinis keltas „Nida“, kuris kursuoja iš Senosios perkėlos į Smiltynę.

Anot bendrovės pranešimo, kol idėja virto kūnu, teko nemažai pasukti galvas, nes reikėjo įvertinti ne tik laivo dydį – vien jo ilgis beveik pusšimtis metrų – bet ir oro sąlygas. Tad girliandų kabinimas truko net 4 dienas, dirbo 8 žmonės.

„Su kolegomis juokaujame, jog tai – Kalėdos klaipėdietiškai. Juk nei vienas Lietuvos miestas, išskyrus Klaipėdą, neturi jūros ir uosto. Štai šiemet pasirinkome įžiebti vieną iš Klaipėdos simbolių – laivą. Kalėdinėmis girliandomis bus papuoštas keleivinis keltas „Nida“, kuris kursuoja iš Senosios perkėlos į Smiltynę. Tad net iki Trijų karalių besikeliantiems į Neringą ar Jūrų muziejų kursime šventinę nuotaiką. Tikiu, jog kelto įžiebimo šventė ateityje galėtų tapti gražia mūsų miesto tradicija“, – pranešime cituojamas „Smiltynės perkėlos“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Nemokamo renginio metu klaipėdiečiams ir miesto svečiams koncertuos grupė “Pikaso”.

„Mes labai nustebome, kai išgirdome, kur mums siūloma koncertuoti. Dar kartą perklausėme, ar tikrai nesumaišytas pavadinimas, ar tai tikrai bus ne Kalėdų eglės įžiebimas. Pasirodo, ne. Klaipėda nebūtų Klaipėda, čia daug originalių idėjų gimsta. Tad ir ši – kalėdinio kelto įžiebimas – yra kažkas išskirtinio ir naujo“, – savo įspūdžiais dalijasi “Pikaso” grupės nariai.

Renginio metu taip pat bus pasirūpinta, jog šventės svečiai nesušaltų – juos nemokama arbata vaišins „Meat lovers Klaipėda“. Renginį ves Klaipėdos jaunimo teatro aktorius Simas Lunevičius. Žadama, kad bus ir nemažai žaidimų. Susirinkusieji bus kviečiami dalyvauti grotažymės #KaledinisKeltas konkurse, kelti užfiksuotas akimirkas iš įžiebimo šventės, dalintis “Facebook” ir laimėti prizų.


2018-12-03

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Parama

Jei Jums patinka "Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ "Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra vienintelis mūsų pajamų šaltinis.

Paremti
Atviri dokumentai

VšĮ "Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ "Klaipėda atvirai" steigimo sutartį.

Su dokumentais galite susipažinti čia
Informacija

Portalas “Atvira Klaipėda” priklauso
VšĮ “Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Redakcijos adresas:
Tiltų g. 16 (4 aukštas)
Klaipėda, LT-91246
Tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt